Tvrzení, že lékaři jsou obchodníci s chemií, kteří předepisují léky podle toho, která firma jim víc za svou propagaci zaplatila, zaslala k dnešnímu tématu čtenářka Átéčko. Co myslíte vy?

Diskutujte o názoru čtenářky Átéčko, podle které jsou lékaři úplatní obchodníci s chemií - souhlasíte, nebo ne?


Mám pocit, že kdyby se dnes odměňovalo za množství spolykaných tablet, nemůže cenu dostat nikdo jiný, než já. A to nemyslím jen potravinové doplňky, ale i léky proti bolesti té trochu silnější ráže.
Ano, byla jsem z těch, co si bolístky hojí bylinkami, akupresurou. Nejdříve jsem se zamýšlela, zda mám skutečně dostatek tekutin a jestli mému tělu neškodím sama.
Jenže to nešlo a já hledala pomoc jinde a já vytáhla na boj proti bolesti vitamíny, různými prvky v tabletách, aloe vera, propolis, akupunkturu, léčitele. Mezitím jsem také navštívila lékaře, kteří jsou skutečně obchodníky s chemií. A tak do sebe láduji tablety, kapky, nechávám si do žil píchat další a další ampule, které nepomáhají. Moje tělo je jako laboratoř, ve které probíhají neustále chemické procesy.
Vím, že dnešní článek není o bolesti, ale o tom, jak se nám daří polknout tabletu. Daří. Nemám problém některou polknout i nasucho, bez zapití.
Znám složení léků. Nediskutuji o tom v lékárně, ale s lékařem, který se mi snaží poněkolikáté nahradit jeden proti bolesti nepomáhající lék jiným, o naprosto stejném složení. A to podle toho, od které firmy zrovna dostal za předepsání benefity.
A tak, pokud bude existovat bolest, budou existovat obchodníci s nadějí, že vás zrovna oni svou tabletkou vaší bolest zaženou.
Átéčko

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 16. března 2012: Vy a tabletky

  • Jaký máte vztah k polykání tabletek?
  • Saháte hned po prášku, když vás něco zabolí?
  • Vyhýbáte se práškům jako čert kříži?

Napište mi svůj postoj k tabletkám a jejich konzumaci jako příspěvek k tématu. Za ten samozřejmě můžete získat dárek, tentokrát opravdu stylový - dětský multivitamin a multiminerál Marťánci s Imunoacivem od Walmarku, ve kterém najdete Mluvící Marťapero, a doplněk stravy Citrovital - výtažek z grapefruitových jadérek od firmy Herb-pharma. Pokud chcete mít šanci na získání tohoto dárku, nechť je váš příspěvek dlouhý alespoň jako tento odstavec textu a do naší e-mailové schránky (viz odkaz níže) ať dorazí nejpozději 16. 3. 2012 v 15.30 hodin.

martcitro

Reklama