Trošku jiný příběh nám poslala čtenářka Maryene. V rodině měli dvojčata, lékař tvrdil, že děti budou dvě, ale narodilo se jedno. Zajímavé.

I lékaři se pletou... Ale nějakou omluvu nebo vysvětlení bych očekávala, jako Vy. Moc děkuju za příspěvek, milá Maryene, a přeju, abyste se dvojčat dočkali.


Hezký den maminkám, babičkám a všem na ženě-in.

Moje babička dvojčata měla, takže mi ani nepřišlo divné, když mi při prvním těhotenství bylo sděleno, že budu mít také dvojčata. Nejdříve jsem měla z vícečetného těhotenství strach, později jsem se ale začala těšit a výbavičku jsem pořizovala rovnou dvakrát. Připravovali jsme se na varianty holka i kluk a vše pořizovali raději v neutrálních barvách. Jména jsme měli vymyšlená rovnou čtyři. Dva kluci a dvě holky. Doma se mluvilo hlavně o dvojčatech a protože bychom se asi všichni nevešli do bývalého manželova „dětského pokoje“, pořídili jsme si i vlastní bydlení, kam jsme se stihli přestěhovat ještě pár dnů před termínem porodu.

Narodil se chlapec. Jeden. Váha 2,50 kg, obrácen koncem pánevním. Přestože byl malý, byl to těžký a dlouhý porod a já jsem prožila i trochu zklamání z toho, kam se podělo druhé dítě. Žádné však nikdy nebylo. Lékař mi svůj omyl ani nevysvětlil.

Dnes už jsou děti dospělé a já se stále ráda ohlédnu za kočárkem. Zatím máme jedno vnoučátko. Kdo ví, snad se dočkáme i dvojčat.

Maryene

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou.

Téma dnešního dne: Příběhy s dvojčaty, trojčaty atd.

  • Máte doma dvojčata?
  • Jaké bylo těhotenství s dvojčaty a jejich porod?
  • Máte dvojčata v příbuzenstvu, nebo je mají kamarádi, známí či kolegové z práce?
  • Znáte někoho s trojčaty nebo ještě více dětmi?
  • Zažila jste nějakou zajímavou či vtipnou příhodu?

Pište nám, klidně pošlete i fotky! Jedna z vás opět získá pěkný dárek, tentokrát dvě balení multivitamínů Marťánci a bonbóny a lízátka nimm2. Příspěvky posílejte na známou adresu redakce@zena-in.cz, heslo DVOJČATA. Těším se na ně dnes do 14.30 hodin. A děkuju!

dvojce

Reklama