Muži bez erekce nejsou odkázáni jen na modrou pilulku. Žhavou novinku v léčbě jejích poruchy nabízí od letošního roku pražské klinické centrum ISCARE. Jako jediné zařízení v České republice provádí implantace protéz do penisu. První úspěšná operace proběhla v březnu.

penisimplant

Zdroj foto: tisková zpráva

Penilní implantáty představují řešení pro muže, u nichž se neosvědčily běžné metody léčby pomocí léků či vakuových pump. Vzahraničí jsou již běžnou součástí léčby. Ročně se takových operací provede kolem dvou tisíc, nyní bude léčba k dispozici i v Česku. „Operovali jsme dva pacienty. První, 49letý muž, který po léčbě karcinomu prostaty přišel o možnost erekce, což přispělo k rozpadu jeho dlouhodobého vztahu,“ prozradil MUDr. Libor Zámečník, specialista klinického centra ISCARE pro implantaci penilních protéz.

Druhým pacientem byl 72letý muž, který měl díky věku a s ním přicházejícím nemocem (stavu cév) poruchu erekce. Tu zprvu léčil tabletami, ale nepociťoval ji jako vyhovující a proto se rozhodl pro penilní implantát. „Oba pacienti byli druhý den propuštěni domů v dobrém stavu, pooperační průběh byl zcela bez komplikací a nyní již nacvičují použití implantátů,“ doplnil MUDR. Zámečník.

Na více informací o této metodě se můžete těšit v připravovaném článku.

Reklama