Moderátorka a modelka Lejla Abbasová (28) nafotila letos v létě v africké Keni kalendář, který se snaží představit Afriku tak, jak ji lidé ještě neznají. Spolu s fotografem Jakubem Ludvíkem ho včera (9. 11.) pokřtila na pražském Žofíně.

Výtěžek z jeho prodeje půjde beze zbytku na nadační fond Asante Kenya, který modelka před několika lety založila.

Při této příležitosti se Lejla představila ve svém novém účesu, který jí náramně slušel. Své dříve kudrnaté vlasy si nechala narovnat a vyžehlit.

„Ještě se v tom moc necítím, ale líbí se mi to," prozrazuje kráska. „Tenhle nápad vznikl právě při focení kalendáře. Tam mi účes vizážistka udělala poprvé."

V kalendáři, který vznikal letos v létě, se Lejla neobjevuje nalíčená a v odvážných pózách, ale jako typická místní žena. Jednou jede na kole, podruhé nosí džbány s vodou.

„Na tohle focení se nedá zapomenout. Bylo to pro nás všechny takové dvoutýdenní dobrodružství. Poprvé jsem totiž vzala do Afriky někoho jiného než sebe a kdysi dávno svého tehdejšího přítele. Zjistila jsem tak, jak to funguje, když tam přijedou lidé neznalí situace," vypráví Lejla. „Musím říct, že kluci to přes všechny počáteční hrůzy, které na ně padaly, ve finále jakž takž zvládli. I přesto, že tam probíhaly různé neveselé situace."

Výtěžek z kalendáře, který se bude prodávat pouze na internetových stránkách Asante Kenya, půjde na dvanáct projektů, jež organizace podporuje.

Reklama