DSC_0924.jpg (93 KB)

Je to geniální kombinace. Vejce a losos, k tomu svěží salátové lístky a parmezán. Oběd, svačina, večeře. Jak máte chuť. Připravený je za chvilku a můžete si ho v klidu odnést i do práce.

Suroviny

  • 500 g mixu salátových listů
  • 1 mrkev
  • 4 vejce 
  • 200 g uzeného lososa
  • sůl
  • pepř
  • extra virgine olivový olej
  • 1/2 citronu
  • 50 g parmezánu

DSC_0914.jpg (79 KB)

Postup

Vejce uvařte tak, jak máte rádi. Natvrdo nebo nahniličko je ideální úprava.

Vybrané listy salátu operte pod tekoucí studenou vodou a osušte. Výborně se k tomu hodí odstředivka na salát. Ideální je, když zvolíte mix, který se prodává v obchodech ve vaničkách. Bývají v něm tři i více druhů drobnějších salátových listů.

Mrkev ostrouhejte a škrabkou nakrájejte tenké plátky. Přidejte k salátu. V malé misce smíchejte olivový olej, citronovou šťávu, sůl a pepř. Ideálně malou metličkou. 

Zálivkou přelijte salátové listy a mrkev  míse. Promíchejte. Přidejte nastrouhaný parmezán. Naservírujte na talíř a dozdobte vajíčkem a kousky uzeného lososa.

Dobrou chuť přeje Elly.

Ještě další skvělé a svěží saláty pro lednové odlehčení jídelníčku

Šmakoun se salátem z teplé cukety a klíčků

smakoun.jpg (147 KB)

Listové saláty s olivami a sušenými rajčaty

salat.jpg (93 KB)

Teplý podzimní salát se zelím a kapustou

salat3.jpg (131 KB)

Zdroj fotografií: Alena Kolaříková

Uložit

Uložit

Uložit