Naše čtenářka s nickem Věrulinka přispěla do našeho nápadníku receptem na jednoduchý osvěžující dort, který se hodí do horkých dnů. Pokud se bojíte o štíhlou linii, tak má pro vás dobrou zprávu: Když se moc neosladí, je i docela dietní.

Zdravím a přeji krásný den všem na Ženě-IN.

Nevím, zda je to vychytávka, asi není, ale je to moc velká dobrota a pokud se nedá moc cukru, není to až taková kalorická bomba. A když se zákusek nechá v lednici pěkně chladit, v těchto parných dnech vás osvěží.

Upekla jsem klasický piškot, do kterého já zašlehávám trochu oleje, aby těsto bylo vláčné.

Mezi tím jsem si připravila vyšlehanou šlehačku, do které jsem zašlehala dva měkké tvarohy pouze s vanilkovým cukrem. Rozetřela jsem na vychladlý korpus a na to pokládala ovoce, jaké mi zahrada momentálně nabídla. Dala jsem maliny a pár posledních borůvek, ty už skončily letos, škoda a jahod mám momentálně málo. Dá se to dělat v zimě i s kompotovaným, nebo mraženým ovocem.

n

Uvařila jsem si v 1 liru vody malinový pudink, se špetkou cukru, ne, jak je psáno v návodu a po vychladnutí nalila navrch a rozetřela jsem a šup do lednice. Mělo by se to chladit alespoň 3 hodiny, ale my po hodině už mlsali s manželem.

n

Já vím, jsme děsní, ovšem druhý den to bylo úžasný a mohu říci že nás to vnitřně ochladilo a ještě jsme si pochutnali. Já si ještě navrch dala zavařené brusinky. To byla pochoutka, to jsem zkusila poprvé.

m

Zdraví Věrulinka

MIILÁ VĚRULINKO, VYPADÁ OPRAVDU LÁKAVĚ, DĚKUJI ZA RECEPT.

Reklama