Myslím si, že pokoušet se vypadat pracovně vytíženě je mnohem těžší, než poctivě pracovat.

Já jsem administrativní pracovnice a můj šéf má v oblibě často procházet kolem otevřených kanceláří a nenápadně se dívat, na čem že to pracujeme. Pokud náhodou máme dveře zavřené, šéf neváhá bez zaklepání vejít a okamžitě si vymyslet duchaplnou otázku. Takže kdybychom chtěly s kolegyněmi pěkně vegetit, musely bychom pracně předstírat, že pracujeme.

Když skutečně pracuji, jsem v klidu. Nemusím se bát náhlého příchodu šéfa a jeho otázek. Okamžitě jsem schopna odpovědět na cokoliv, co se týká mé momentální činnosti. Kdežto když si čtu časopis nebo surfuji na internetu, musím poslouchat každý krok na chodbě, kolem sebe mít rozložené papíry, na PC mít v jiném okně otevřenou „práci“ a při náhlém příchodu šéfa se velmi mrštně přepnout třeba do Excelu (pokud možno s tabulkami, kterým on nemůže rozumět) a navíc u toho vypadat nerozrušeně.

Vzhledem k tomu, že by se ptal, na čem pracuji, musela bych mít předem připravenou řeč. Takže si myslím, že radši budu pracovat na své práci a na internet půjdu, až šéf odejde na jednání nebo na oběd (jako třeba teď J).

 

Všem přeji pěkný, klidný a při nejlepším nic nedělající den bez nervů.

 

Martisa


Protože jsem multifunkční, jako asi každá ženská, probírám se příspěvky na téma "jak žulím práci", ale přitom opravdu pracuju.

Zatím jsem neměla žádný karambol, až na chybku, kterou jsem naštěstí včas odhalila. Při psaní zápisu z porady jsem omylem ťukla prstíčkem do klávesy Insert.

V bodě číslo 2 bylo pak uvedeno, že technický manager zajistí školení pro dva techniky a dva chodníky.

Naštěstí jsem to po sobě ještě četla, ač jsem byla duchem už u Ž-IN. Neumím si představit, že bych byla pověřena doručením oněch dvou chodníků.  :o)

Hezké odpoledne, Růža


Nic nedělat, tak tohle já neumím. Pořad si vyhledávám nějakou práci, neboť mam strach, že prožiji tento den, tuto hodinu, nebo tuto chvíli zcela zbytečně. Třeba je to nemoc, to nevím ale popravdě řečeno nevím, co znamená předstírat práci. Občas mi připadá, že žiji v chaosu, pořad musím něco řešit, skoro nic nestihám, ale jinak si ten život nedokáži představit. Ostatně když mám nějakou tu chvilku, přečtu si par článků na žena-in, dám si v klidu kafe a to je pro mě zrovna ta chvilka, kdy se můžu uvolnit.

Znám jeden vtip na tohle téma:

Dva kocouři řeší, kdo z nich je větší lenoch. Ten první říká, že jeho panička mu včera nalila celou mističku šlehačky a on byl líný si na ni pochutnat, a tak celý den byl hladový.

Nic to není, řekl druhý kocour, slyšel jsi včera skoro dvě hodiny řvát kocoura? Tak to jsem byl já, neboť jsem si sedl na koule, bolavě si je přiskřípl a byl jsem líný vstat.

S pozdravem

Oxy


A nakonec ještě něco mimo téma lenošení.

Menstruační kalendář  je super. Zrovna tento týden jsem prohlížela, jak mi to vyjde na dovolenou. 4 dny před dovolenou končím - HURÁ!!!

Marč2


Hurá i za tvého muže Marč2. Krásně si to užijte...

I taková slova chvály potěší, i pro taková slova tu máme:

redakce@zena-in.cz

Reklama