Máte rádi sýr? A chcete zůstat štíhlí? Pak místo tučných a nezdravých sýrů volte jejich lehčí variantu. Cottage cheese  Meggle lze jíst bet úprav, ale výborně se hodí také k přípravě jak studených tak teplých pokrmů. Existují i jeho ochucené varianty např. pažitkový nebo zeleninový. Bohudík dnes je dostupný téměř všude, ne jako v době, kdy se objevoval pouze ve velkých supermarketech. V malých krámcích mnohdy ani nevěděli, že existuje. Dnes je to jiné.

 

Tento sýr má čistě bílou barvu a je hrudkovité konzistence – dá se říci, že roztíratelný :o)), ale hlavně je opravdu velmi chutný. Navíc umožňuje využití v nejrůznějších slaných i sladkých kombinacích. Skvěle se hodí do pokrmů studené i teplé kuchyně. Jako ukázku jeho využitelnosti vám přinášíme recept na závin z listového těsta, zeleniny a Cottage cheese Meggle.

 

Zeleninovo - sýrový závin

1 balíček listového těsta, 360 g bílého Cottage cheese od Meggle (dvě balení), 1 žloutek,

1 balíček mražené zeleninové směsi, 1 cibule, 1 stroužek česneku, máslo, mleté černé koření, sůl. Cibuli nakrájenou nadrobno osmahneme na másle, přidáme zeleninovou směs a krátce podusíme.

Osolíme, opepříme a necháme vychladnout. Potom přidáme bílý Cottage cheese, rozetřený česnek a zamícháme. Můžeme přidat i vejce uvařené natvrdo, šunku nebo pažitku. Na

rozválené listové těsto natřeme připravenou zeleninovou směs, svineme, potřeme žloutkem a dáme péct do rozpálené trouby na 30-40 minut při 180 °C.

 

Dobrou chuť

Reklama