Jak se o ně stará? Hádejte, která péče je náročnější? O exotického tvorečka, nebo malou fenečku? Vše se sdočtete v příspěvku, který nám na dnešní milé zvířátkové téma poslala čtenářka s nickem Kytinkak

Já mám pětiletého leguánka Lega, který je náš darebák a miláček v jednom. Potom tříletou fenečku schi-tzu Dixinku. To je takový mazel a miláček opravdu celé rodiny. Když nám umřel po 16 letech první pejsek, už jsme jiného nechtěli, ale teď jsme rádi, že ji máme.

Myslím, že takový temperament má málokterý pes. Dřívka a zahrada je její radost.

Lego na údržbu náročný není, 2x v týdnu mu napustím vanu a to je vše. Mlsot v podobě hroznového vína, banánu a jiného sladkého ovoce má přehršle. Rukolu a polníček má taky nejraději.

Zato pejsek ten mi zabrat dá. Zrovinka dnes prošel mojí úpravou. Mám kufr vybavený profi mašinkou, nůžky, hřebeny, prořezávačky dredů, které se jí občas lítáním venku udělají. Česat se musí opravdu každý den, jinak by z ní byla zakuckaná koule. Je to sice velké dlouhosrsté plemeno, ale já ji vystřihávám nakraťoučko a nechávám ji jen boční zástěrku. Koupat musím podle potřeby. Jelikož je to gaučák, tak jí koupu častěji.

Dříve jsem chodila ke psímu kadeřníkovi, jelikož její srst vyžaduje stříhání každý měsíc okoukala jsem to a stříhám si ji sama. Myslím, že už se mi náklady na pořízení stříhacích pomůcek vrátily. Ono dát každý měsíc 350,- se mi zdá dost. Když má občas dredy mám na to speciální vyčesávací hřeben, kterým to jde opravdu samo a hlavně to bafíka nebolí. Všem doporučuji, kdo nezná. Posílám fotečku před úpravou a po. A našeho cestovatele po bytě. Tak snad vypadají dobře: )))

před

po

oba

S pozdravem Kytinkak

Milá Kytinkak, ten vyčesávací hřeben by mě zajímal. Myslíte, že se tím dá oddredovat i divoký kocour?

Jaké zvířátko, nebo zvířátka chováte vy, milé ženy-in? Napíšete nám, jak se o ně staráte? Jak jsou náročná „na údržbu“? Stojí to hodně peněz, nebo jste to vyřešila jako kytinkak a investovala do stříhacích pomůcek?

Podělte se s námi o své zážitky, ale i zkušenosti se svými zvířaty.

Pište na adresu: redakce@zena-in.cz

Reklama