Foto: YouTube / Vyslovuje se to mem

Youtubový profil Vyslovuje se to mem se zviditelnil skladbou Karanténa song 2020. Cover písničky Statistika od Jaroslava Uhlíře je známou odrhovačkou, která vleze do hlavy každému, kdo ji slyší. A proto byla vhodnou volbou pro text, jež nabádá k dodržování karantény.

Hugo Toxxx přišel a přijde kvůli koronaviru o spousty peněz, ale doma rozhodně nezahálí. Místo koncertů, které se musely zrušit, pracuje na nových skladbách. Jedna z nich je dokonce tematická. Karantena Flex má super beat, a i když v textu přímo nenabádá k dodržování pravidel, skladbou dokazuje, že karanténa nemusí být nuda, ale naopak plodným obdobím.

Youtubový písničkář Voxel zpívá pro fanoušky vskutku nakažlivý song, jak sám tvrdí. Je vidět, že text byl napsán na koleni a občas postrádá nejen smysl, rovněž vtip. Podporuje v něm rasovou nesnášenlivost, protože zpívá o tom, že je koronavirus v potravinách z Asie a celou situaci znevažuje a srovnává ji k problému s migrací či rýmičce. Legrace je fajn, ale má taky svůj strop.

Reklama