Hraní je nejpřirozenější formou učení. Ideálním pomocníkem dětí při osvojování základních dovedností jsou stavebnice LEGO DUPLO. DUPLO kostky v jasných a pestrých barvách skvěle padnou do malých dětských ruček a pomáhají tak dětem rozvíjet jemnou motoriku.

Lego

Během her s kostkami se děti přirozenou cestou učí rozeznávat tvary a barvy a dojde i na první počítání. Kromě obratnosti a tvořivosti pomáhají kostky budovat i dětskou trpělivost, což je důležité především před nástupem do školky a školy. Nezastupitelnou roli při vývoji dítěte hraje rodič, který ho zpočátku vede a ukazuje způsob, jakým kostičky skládat. Postupem času s dětmi vymýšlí nové příběhy a tím trénuje jejich představivost a rozvíjí fantazii.

Velký svět uvnitř malé kostky

Kdo by nechtěl složit celý svět se všemi jeho krásami a nekonečnými možnostmi do jedné kostky? Taková kostka by ale musela být výjimečná. LEGO se rozhodlo podobnou kostku vytvořit. Nejen, že se do ní vejde spoustu LEGO DUPLO kostiček, ale boxíky na sebe navzájem pasují, takže je můžete stavět na sebe jako maxi LEGO a ušetřit další prostor. Uklízení tak bude pro vás i vaše děti zábavou, a ne povinností. Více místa na hraní, více zábavy!

Lego

Výborným začátkem rodinných her může být např. LEGO DUPLO Box plný zábavy (10572) nebo LEGODUPLO Dárková sada vše v jednom (10570), ve kterých najdete barevné kostky, ale i figurky oblíbených zvířecích kamarádů pejska a kočičky. Děti mohou kostky do nekonečna přestavovat a kombinovat se speciálními doplňky jako jsou okna a dveře, a tak je hra nikdy nepřestane bavit.

Víte, jak na to?

Lego

Učení může být někdy dřina jak pro děti, tak i pro jejich rodiče. Pokud vám dochází nápady, jak vaše nejmladší členy rodiny zabavit a zároveň je během hraní něco naučit, nezoufejte. Tipy a rady, jak děti rozvíjet tvořivou a zábavnou cestou, při které si ani neuvědomí, že se ve skutečnosti učí, najdete na stránkách www.duplosvet.cz/herni-tipy. Herní tipy si můžete vybírat podle věku, pohlaví nebo požadované náročnosti. Co třeba postavit společně nejdelšího hada nebo nechat děti po paměti tvořit z kostek podle vašeho vzoru?

Lego

Otestujte novou stavebnici LEGO® DUPLO® - soutěž najdete na našem webu ZDE (klikni)

Reklama