shutterstock-1488384800.jpg
Foto: Shutterstock

Legíny jsou dnes velmi IN a opravdu je můžete nosit kamkoliv. Možná je často oblékáte, protože se v nich cítíte dobře, nic vás netlačí, jste v očekávání, jsou součástí vašeho stylu nebo jsou vám zkrátka pohodlné. Outfit s legínami se dá povýšit na velice trendy záležitost, a to i ve chvíli, kdy chcete vypadat elegantně a máte náladu na podpatky a sako. A dnes nejsou moderní jen černé nebo jednobarevné legíny! Klidně se odvažte a vsaďte na vzory i zajímavé materiály.

Možná jste se už setkaly s názorem, že legíny si mohou dovolit jen ženy s dokonalou postavou. Tedy ty, které tráví hodiny v posilovně a často tento výrok vychází z úst mužů, kteří si představují lesklé legíny s hadím vzorem na ženě s kily navíc. Ano, to opravdu vkusné není, ale to přece není jediná možnost. Jak se v takové situaci cítí lidé s nadváhou si přečtěte tady.

image.jpg
Ano či ne? Foto: Shutterstock

Každý by měl nosit to, v čem se cítí nejlépe bez ohledu na to, co si o něm myslí ostatní. A to platí pro všechny situace bez výjimky. Existuje pár rad, které byste si mohly vzít k srdci, pokud chcete v legínách vyrazit ven.

1. Vždy vybírejte správnou velikost

Není nic horšího, než když si na sebe vezmete legíny, které jsou vám malé, což může způsobit, že je vám vidět pozadí a látka se vám zařezává do kůže. Jednak pak opravdu mluvíme o módním fiasku, protože to nehezky vypadá, a navíc se v tom nebudete vůbec cítit dobře. Vždy vybírejte legíny klidně i o velikost větší a zvolte dnes trendy vysoký pas, který dokáže schovat bříško. Bokovky se aktuálně totiž nenosí, ale kdo ví, kdy se tento trend vrátí.

2. Zapomeňte na průhledné legíny

Pokud jste si legíny vybrala jako součást outfitu, dbejte na kvalitní kousky, které neprosvítají. Nikdo nepotřebuje vidět, jaké spodní prádlo jste dnes zvolila a věřím, že ani vám by to nebylo příjemné. Ty obyčejné legíny, které už máte doma 5 let tedy nechte ve skříni a do města zvolte kvalitní kousky, do kterých investujete.

3. Ať to nepůsobí příliš vyzývavě

Je jedno, kolik vám je let, ale nikdy by legíny neměly působit vulgárně. Například pokud k upnutým růžovým legínám zvolíte krátké tričko a ještě výstřih, nejspíše se to nesetká s velkým úspěchem. Buďte vkusné, nechte doma topy nad pupík, infantilní obrázky nebo příliš velké nápisy a raději volte jednoduchost a kombinujte maximálně 3 barvy. Uděláte také dobře, pokud přes legíny přehodíte něco delšího.

Abychom si to shrnuly, legíny jsou trend dnešní doby, ale musíte je umět nosit. Řiďte se výše zmíněnými radami a vyhnete se obávanému módnímu fiasku.

Zdroje: autorka článku, Módní peklo, Wear-next, Elle