clanek.jpg
Foto: Profimedia

Muzikál Rebelové začali herci Hudebního divadla Karlín zkoušet už v loni v létě s tím, že premiéra byla původně naplánovaná na prosinec. Jenže covidová pandemie držela divadla uzavřená, a tak se diváci dočkali až letos. Muzikál se hraje na letní scéně v Letňanech. Podívejte se, jací herci se ve známých rolích představili publiku na premiéře.

Tereza

clanek1.jpg
Foto: Profimedia

Shodou náhod je, že hlavní roli Terezy si ve filmu zahrála Slovenka Zuzana Norisová, a pro divadelní Terezu si tvůrci vybrali rovněž Slovenku. Šestadvacetiletá Nikola Ďuricová je absolventkou slovenské i české konzervatoře. Soustředí se hlavně na muzikály a v menší roli jste ji mohli vidět například v seriálu Modrý kód.

Šimon

clanek2.jpg
Foto: Profimedia

Z Modrého kódu můžete znát rovněž třiatřicetiletého herce a zpěváka Romana Tomeše, který se ujal role Šimona po Janu Révaiovi. Jeho manželkou je herečka Míša Tomešová, která ho přišla na premiéru podpořit. Společně vychovávají dva syny.

Tatínek

clanek3.jpg
Foto: Profimedia

Stárnutí se nedá zastavit, a přestože Jan Révai vypadá v sedmačtyřiceti letech dobře, v roli Šimona by působil poněkud směšně. Do Rebelů se ale vrátil a zahrál si Terezina tatínka, kterého ve filmu ztvárnil Tomáš Hanák.

Bugyna a Julča

holky.jpg
Foto: Profimedia

V roli tak trochu šílené Bugyny se představila sedmadvacetiletá Katherine Selešiová. Kromě herectví a zpěvu se věnuje také fitness projektu FitFab, v rámci něhož vede cvičební lekce. Bugynu původně hrála Alžběta Stanková. Trojici kamarádek uzavírá nesmělá a do Olivera Twista zamilovaná Julča, která jen taktak neproletí u maturity z češtiny. Po Anně Veselé se této postavy ujala Sára Hoblová.

Alžběta

alzbeta.jpg
Foto: Profimedia

Starší sestru Zuzany Norisové Soňu nahradila v roli Alžběty herečka známá například ze seriálu Most. Třiatřicetiletá Dominika Býmová se realizuje i jako módní návrhářka. V karlínském představení ji alternuje Jitka Schneiderová.Zdroj: Youtube, Hudební divadlo Karlín, ČSFD, Profimedia