Výletní loď Queen Elizabeth 2 slavnostně otevřela prvním návštěvníkům své paluby. Po mnohaleté rekonstrukci v dubajském přístavu začíná hostit první návštěvníky a psát novou kapitolu svých dějin.
5adda661342e0obrazek.jpg
 
Proslulá výletní loď s více než padesátiletou historií nyní natrvalo kotví v přístavu Mina Rashid. Současné částečné zpřístupnění je první z několika fází, v nichž se budou otevírat další prostory nabízející neopakovatelné zážitky čerpající z velkolepých čtyřiceti let, kdy toto plavidlo brázdilo světové oceány. V této první fázi budou návštěvníkům k dispozici překrásně zrestaurované pokoje a apartmá, pět ze třinácti plánovaných restaurací a barů a obsažná výstava o historii plavidla.
5adda74442c5aobrazek.jpg
 
PCFC Hotels, jež je součástí dubajské státní společnosti pro správu přístavů, cel a bezcelních zón, vdechla legendárnímu plavidlu nový život a přetvořila jej na další lákavou atrakci města.5adda70db08a3obrazek.jpg
 
Hamza Mustafa, výkonný ředitel PCFC Hotels, říká: „Otevření Queen Elizabeth 2 je pro mě osobně i pro celý můj tým splněným snem. Jedná se o jeden z nejočekávanějších projektů v Dubaji. Přestavbě této legendární zaoceánské lodi jsme věnovali více než 2,7 milionů pracovních hodin a jsem nesmírně hrdý, že ji mohu opět představit světu a symbolicky zahájit další etapu její slavné cesty.“
 
Hotel o třinácti palubách byl pečlivě zrestaurován do původní krásy. Většina obdivovaných interiérových prvků zůstala zachována včetně dobového nábytku, slavných obrazů a památečních předmětů.
5adda71adb6b0obrazek.jpg
 
Původní kulatá okna dodávají zmodernizovaným pokojům atmosféru zámořských plaveb a restaurace si zachovaly svá jména i výzdobu. Ačkoli si loď ponechala své autentické prvky, je plně vybavená nejmodernějšími technologiemi.
 
Vedle hotelové lobby je instalována interaktivní expozice, která představuje Queen Elizabeth 2 v 60. letech minulého století, kdy byla průkopníkem na poli designu, technologií i životního stylu.
5adda72c85165obrazek.jpg
 
Postupné otevírání Queen Elizabeth 2 bude završeno v říjnu 2018.

Stručná historie
 
Královna Alžběta za doprovodu prince Filipa pokřtila loď po své matce 20. září 1967. Do loděnice Johna Browna ve skotském Clydebank tehdy dorazilo na 30 tisíc návštěvníků. O dva roky později 2. května se plavidlo vydalo na svou první plavbu přes Atlantik.
5adda7359f009obrazek.jpg
 
Za dobu své služby uskutečnila Queen Elizabeth 2 1400 plaveb, urazila 6 milionů námořních mil a na své palubě přivítala téměř 2,5 milionu cestujících. Pětadvacetkrát vyplula na cestu kolem světa a provoz ukončila po 39 letech v roce 2008. Od té doby se nacházela v dubajském přístavu a připravovala se na přestavbu na hotel a jednu z dalších unikátních atrakcí ve městě.