dusek-do-textu-i-seznam.jpg
Foto: Profimedia

Jeden z nejpopulárnějších českých herců byl původně stavebním inženýrem, tato práce ho ale nenaplňovala, a tak se přes moderování pořadů hudební skupiny Rangers a komické výstupy s Miloslavem Šimkem a Luďkem Sobotou v divadle Semafor a v televizních pořadech dostal až k filmu. Přestože debutoval až ve svých pětatřiceti letech rolí cholerického závodníka Volejníka ve filmu Jáchyme, hoď ho do stroje, pozorný a nadšený divák si ho jistě pamatuje také z českého sitcomu Hospoda, kde nezapomenutelným způsobem hrál cynického, avšak dobrosrdečného hospodského Jardu Duška.

Kromě seriálů a filmů je také neodmyslitelně spjatý s divadlem, především s Činoherním klubem, kde hrál neuvěřitelných 42 sezón v inscenacích jako Impresário ze Smyrny, Americký bizon nebo Tanec bláznů.

Dnes se však chystá na svou pravděpodobně poslední derniéru. Veřejnost o tom na oficiálním Instagramu Činoherního klubu informoval ředitel Vladimír Procházka. „Dne 22. června při derniéře Krležovy LÉDY vystoupí Petr Nárožný na jevišti Činoherního klubu - prknech, která neznamenají nic jiného než divadlo - naposledy (velmi pravděpodobně). Divadelní prkna mají ale tu vlastnost, že se tvorbou svého malého světa dokáží účinně zaplést do postižení rozporuplnosti světa velkého. Petr se takhle s Činoherním klubem zaplétal dvaačtyřicet let. Vtipně, chytře, invenčně, humorně i tragikomicky, s pedantskou profesionalitou i inspirovanou hereckou fantazií. Nemám trefnější slovo než DĚKUJI,“ uvedl.

Zdroj: Instagram Činoherní klub, i-divadlo, Československá filmová databáze