playboy-seznam.jpg
Foto: Profimedia

Časopis playboy doslova odpálil sexuální revoluci. Jeho zakladatel Hugh Hefner ho vždy koncipoval jako periodikum pro úspěšné muže. O jeho úspěchu prý nikdy nezapochyboval.
Jeho příběh je jako vystřižený z literárního klišé o americkém snu. Pracoval v redakci jiného časopisu, kde nebyl spokojený s výplatou. Vedení jasně řekl, že buď mu přidají nebo odejde. Jelikož jeho žádosti nevyhověli, Hugh si založil vlastní časopis.

Původní název měl být „Pánská jízda“ (Stag party), ale Hefner nakonec změnil názor a dobře udělal. Na celém světě by se asi našlo jen málo lidí, kteří by o Playboyi neslyšeli.
Hned první výtisk slavil úspěch. Výtisků s blond herečkou Marylin Monroe se prodalo více než 50 tisíc kusů. „Sex je trefa do černého,“ komentoval to Hefner ve svém dopise pro investory. 

Nejúspěšnější obálky:

1. Kelly Brook: (září 2010), modelka a podnikatelka z USA
2. Carmen Electra: (duben 2003), modelka a herečka
3. Jamie Pressly: (únor 2003), herečka modelka. V mládí se věnovala gymnastice
4. Vida Guerra: (červenec 1974), americká modelka kubánského původu
5. Marylin Monroe: (prosinec 1953), legenda ženského sex appealu, kterou netřeba představovat
 
Historie PLAYBOYE na českém trhu spadá až do začátku devadesátých let. Za tu dobu se na jeho stránkách prezentovala celá řada ženských hvězd z řad předních českých modelek, hereček a zpěvaček. Mezi nimi například Lucie Borhyová, Kateřina Brožová, Bára Kodetová nebo Agáta Hanychová.

Lesk a bídu ukáže také dokument

Připravovaný dokumentární seriál společnosti A&E Network „Secrets of Playboy“ odhalí dosud skrytá tajemství života s Hughem Hefnerem, zakladatelem impéria Playboy. V ukázce dokumentu promluvila modelka a jedna z přítelkyň Hefnera Holly Madison. Blond kráska se kvůli tlaku a chování Hefnera v Playboy Mansion potýkala s depresemi.

Zdroje: web Playboy, Profimedia, E15