b1.jpg
Foto: červené converse tenisky

CONVERSE CHUCK TAYLOR ALL STAR
Možná to víte, možná to nevíte, ale tyto tenisky poprvé spatřily světlo světa v roce 1917. Byla stvořena pro profesionální basketbalisty a velmi dlouho byla na basketbalovém výsluní. A jak to tak bývá, všichni fanoušci chtěli nosit to stejné jako jejich oblíbení hráči, a tak se teniska dostala do ulic. Nyní tyto původně basketbalové boty patří mezi nejoblíbenější a nejprodávanější tenisky vůbec. Víte, proč? Jsou univerzální, unisexové, pohodlné a natolik ikonické, že je zkrátka chyba nemít tyto legendy v botníku.

b2.jpg
Foto: černé tenisky converse chuck 70

adidas Superstar
Kdo by neznal legendární siluetu se signifikantní gumovou špičkou, v koženém provedení a se třemi pruhy na boku. I když se to nezdá, tato tenisky byla nejprve určena na basket. Protože byla jiná, v nízkém provedení a vypadala dobře, aniž byste řekli švec, začala konkurovat modelu Converse All Star. A tak netrvalo příliš dlouho a Superstary se staly jedničkou na trhu sportovních bot. V osmdesátých letech ji proslavila hip-hopová hudební skupina RUN DMC, která je nosila bez tkaniček a sláva Superstaru vystřelila výše. Pak přišly devadesátky Superstary obuli skejťáci a hned bylo jasné, že tyto tenisky začne obouvat celý svět. I proto tenisky, že vyšly v obrovském množství barev a všemožných provedeních nebo jim bylo věnováno několik významných kolaborací. Pokud tedy potřebuje tenisku, které vezmete bez nadsázky opravdu ke všemu, jsou to právě Superstary. Mrkněte například na FTSHP, kde je najdete ve spoustě velikostí a barevných možností.

b3.jpg
Foto: tenisky adidas superstar

Nike Air Force 1
Teniska, kterou miluje celý svět a každý teniskový nadšenec vám řekne, že je to ta nejlepší silueta, která kdy byla vyrobena. Tenisky Nike AF1 vyšly poprvé v roce 1982 s jednoduchým sloganem Air in a Box. Tenkrát ještě primárně jako basketbalové tenisky. Slogan odkazoval na použitou technologii, která při nošení zprostředkovávala dosud nezvykle příjemný došlap, a tak si ji oblíbil ne jeden dlouhán v NBA. A příběh se opakuje - tenisky hráčů NBA si oblíbili rappeři - tenisky rapperů si oblíbili obyčejní smrtelníci - tenisky začala nosit celá zeměkoule. Konec příběhu. Tak jednoduché to s nimi bylo. Momentálně jsou to jedny z nejžádanějších tenisek vůbec a sehnat je pěkná dřina, protože se jich vyrábí méně než lidé poptávají, a proto pokud máte jeden pár v botníku, gratulujeme! Víte, co nosit, abyste vypadali stylově.

b4.jpg
Foto: tenisky nike air force 1 hi