Hudební divadlo Karlín představilo tento týden novinářům svůj nový počin – kultovní muzikál Legenda jménem Holmes, o kterém představitel hlavní role Vojtěch Dyk sympaticky prohlásil, že označení kultovní, jež je už nyní zveřejněno na plakátech, se stane jistě skutečností. A my o tom nepochybujeme, protože už teď je jasné, že v Karlíně vzniká vskutku mimořádné představení. Jeho duchovní otec Ondřej G. Brzobohatý slibuje zábavu, dojetí i poučení. A to vše ve velkém stylu, které k Hudebnímu divadlu Karlín zkrátka patří.  Legenda jménem Holmes ožije na prknech Hudebního divadla Karlín.
Legenda jménem Holmes ožije na prknech Hudebního divadla Karlín
Výše zmíněný multimediální umělec, jenž je tentokrát autorem hudby, libreta a textů písní, odpověděl redakci Žena-in na otázku, jak vlastně přišel na nápad přivést na prkna právě slavného detektiva, následovně:
Seděli jsme u oběda s Egonem Kulhánkem, ředitelem divadla, a bavili se o tom, co by české publikum mohlo bavit za téma. Egon začal jmenovat různé tituly a jen tak mimochodem mezi ostatními zmínil jméno Holmes. Pak pokračoval dál. Já jsem se nad tím zpětně zamyslel a podíval se, zda to už někdo někde nezpracoval. Kupodivu jsem zjistil, že ne. Navíc jsem byl odmalička Holmesův fanoušek, tak jsem se do toho ještě více ponořil.  A když jsem si uvědomil, že kolem Holmese je ten nádherný příběh Sira Arthura Conana Doyla, který ho nechal vlastně zabít, tedy utonout v hlubinách Reichenbašských vodopádů v povídce Poslední případ, protože už ho začal docela štvát, neboť byl populárnější než on sám, rozhodl jsem se. Situace, kde Doyle v jedné z přímých řečí tvrdí, že k Holmesovi cítí stejnou nenávist jako k paštice z husích jater, které se jednou někde přejedl a už ji nemůže do konce života ani vidět, nabízí možnost rozehrát příběh žárlivosti.“ 
Legenda jménem Holmes ožije na prknech Hudebního divadla Karlín

Kultovní muzikál Legenda jménem Holmes v kostce:

  • V hlavní dvojroli Sherlocka Holmese a Sira Arthura Conana Doyla budou alternovat Vojtěch Dyk a Lukáš Janota.
  • Těšit se můžete také na hvězdné obsazení  dalších rolí: Ivana Chýlková, Jaroslava Kretchmerová, Aleš Háma, Anna Fialová, Kristýna Daňhelková, Denny Ratajský, Jan Sklenář, Petr Vaněk, Filip Rajmont.
  • Příběh dokreslí hudba živého orchestru pod taktovkou Chuheie Iwasakiho (mimochodem, mluví skvěle česky) a krásné kostýmy z dílny Kristiny Záveské, jež přislíbila hercům, že se v nich bude dobře pohybovat (běžný divák si asi mnohdy neuvědomí, jak svazující může někdy oblečení být).
  • a samozřejmě nemohou chybět ani skvělé jevištní triky, za které ručí Jaroslav Kunc, a lákavé bojové scény, jež budou nacvičeny pod vedením Norberta Bidrmana.

My v redakci se těšíme už nyní.

foto: Hudební divadlo Karlín

Oficiální stránky divadla: www.hdk.cz

Uložit

Reklama