Lefkáda

Lefkáda je jedním z jónských ostrovů ležících u západního pobřeží středního Řecka a Peloponésu. Každý kousek ostrova vypovídá o nesmírné tvůrčí síle a fantazii přírody. Členitý povrch i pobřeží ostrova jej předurčuje k tomu, abyste se zastavili v běhu všedních dnů a vychutnávali nádherné scenérie, které vytvářejí zátoky lemované křišťálově čistým mořem na pozadí zelení porostlých kopců a hor. Každý kousek ostrova je neopakovatelný. Nejvyšší hory na ostrově přesahují 1.000 m. n. m. Vápencové krasové kopce jsou nejcharakterističtějším znakem ostrova, který obývá okolo 25.000 stálých obyvatel. Většinu turistů na ostrov přitahuje klid a kouzelné bělostné pláže z vápencového písku, které zesvětlují i barvu moře kolem ostrova na překrásně azurovou.

Lefkáda

Pokud máte rádi výlety a tajemná místa, vystoupejte po krkolomných pěšinách až na vrcholek nejvyšší hory Stavroty. Po cestě objevte malebné vesničky a klid rušený jen bzukotem cikád či cinkáním zvonců zbloudilých stád koz. Vydejte se k jihozápadní špici ostrova - na mys Dukato, který je údajně místem, kde spáchala sebevraždu skokem z bělostné skály básnířka Sapfó z nešťastné lásky ke krásnému Faónovi. Úzká zátoka Sýbota s mnoha krasovými jeskyněmi na pobřeží na jihovýchodě ostrova pak měla být přístavem Forkys, kde Odyssea vysadili Faiákové z Kerkyry a kde měl ukrýt své poklady v jeskyni Nymf. Na dohled od městečka Nidri jsou malé soukromé ostrůvky. Jeden z nich, ostrov Scorpios, patří k majetku rodiny slavného Aristotela Onassise. Lefkada zůstala v minulých letech stranou zájmu masivního turistického průmyslu. Proto zde můžete ještě dnes obdivovat nedotčená zákoutí a sledovat tradiční život na řeckých vesnicích

Výlet na maják na Lefkadě - Cape Doukato

LefkádaRozhodli jsme se navštívit také tajemné a krásné místo přímo na nejjižnějším výběžku ostrova Cape Doukato. Ohromí vás strmý útes. Tam kde se Lefkada pozvolna ztrácí v moři, kde je údajně vchod do Hádovy říše a kde stával Apollonův chrám. Odtud se pološílená básnířka Saphó vrhla z výšky 70 m do moře, aby ukončila svůj život kvůli neopětované lásce ke krásnému Phaonovi. Z útesů přímo pod majákem shazovali kdysi odsouzence na smrt.

Pokud si prohlížíte tento strmý útes, je opravdu velmi magický - vysoký několik desítek metrů míří kolmo do moře, které má azurovou, průzračnou barvu. Vlny se tříští o skálu a vy, jak je pozorujete, máte před celou scenérií obrovský respekt a úctu. Není divu, že toto místo tolik přitahovalo situace, které vyústily v násilnou smrt. Toto místo je tak pusté a jakoby oddělené od světa, že máte pocit, že jste tu jen na návštěvě a rušíte klid mrtvých. Ano, dokážete si představit, že zde je vstup do Hádovy říše. Je to jako z romantického filmu.

Lefkáda

Toto místo jakoby strážila i dost nepřístupná cesta. Pokud se k majáku vydáte, musíte počítat s tím, že posledních cca 5 kilometrů opustíte asfaltovou silnici a pojedete po prašné štěrkové, místy kamenité cestě, po které se můžete pohybovat velmi malou rychlostí a velmi opatrně. Než dojedete na konec, těsně před ním se vám otevře nádherný výhled na skály s majákem, útesy a otevřené průzračné moře. Tento nádherný obraz najdete skoro na každé pohlednici.

Nezapomeňte, že pláže Lefkady patří mezi nejkrásnější na světě! Pokud si půjčíte auto, projedete si ostrov a objevíte vše. Co ostrov nabízí! Doporučujeme západní část pobřeží, nádherné pláže určitě stojí za to!

Pokud se chcete vydat na Lefkadu, doporučujeme cestovní kancelář Alex www.ckalex.cz.

Zde je několik našich tipů pro super dovolenou na tomto ostrově

Lefkada Studia Thomas**+ 17.08. - 27.08. bez stravy Cena před slevou 15 900 Kč, po slevě 11 990,-

Villa Thomas se nachází na konci malebného a velice oblíbeného letoviska Vassiliki v klidném místě s překrásným výhledem na moře. Pěkně a velice účelně zařízená studia jsou vhodnou volbou pro méně náročné klienty, kteří však chtějí být v bezprostřední blízkosti moře a jen pár metrů od zábavy. Ráj příznivců windsurfingu a vodních sportů, tak by se dalo stručně označit toto oblíbené letovisko, které každoročně láká mnoho turistů z celé Evropy.

AKTUÁLNÍ SLEVY
Akce: 2+1 - 1. dítě JEN ZA POPLATKY
Akce: 2+2 - 1. dítě ZCELA ZDARMA
Akční sleva - 25 % pro cestující SINGLE!
Akce: 2+1 dospělý za pouhých 3.333 Kč + poplatky!
Více na http://www.ckalex.cz/zajezdy/recko/lefkada/villa-thomas/

Studia Kostas** 17.08. - 27.08. bez stravy Cena před slevou 15 490 Kč, po slevě 12 490,-

Hezky a účelně zařízená studia se nachází v klidném prostředí nedaleko několika menších pláží a jen cca 350 m od centra letoviska. Největší výhodou je překrásný výhled na moře ze všech pokojů. Ideální
místo ke strávení klidné dovolené. Překrásné koupání na nepřeplněných plážích a večerní procházky přístavem s obchůdky a restauracemi, zkrátka léto, jak má být.

AKTUÁLNÍ SLEVY
Akce: 2+1 - 1. dítě JEN ZA POPLATKY
Akce: 2+2 - 1. dítě ZCELA ZDARMA
SENIOŘI JEDOU K MOŘI - sleva až 35 % (os. nad 50 let)
Akční sleva - 25% pro cestující SINGLE!
Akce: 2+1 dospělý za pouhých 3.333 Kč + poplatky!
Více na http://www.ckalex.cz/zajezdy/recko/lefkada/studia-kostas/

lupa

Reklama