Čínské město Harbin od 5. ledna září všemi barvami duhy. A vydrží mu to až do 28. února. V tomto období zde totiž probíhá 31. ročník Mezinárodního festivalu ledu a sněhu, během něhož se místní i turisté mohou kochat barevnými stavbami vyrobenými z ledového materiálu.

Na stavbě ledových soch se podílelo 10 tisíc zaměstnanců a vytvořilo tak ledovou plochu o rozměru 600 tisíc čtverečních metrů. Některé kolosy dosahují výšky až 26 metrů a šířky 117 metrů.

Paláce a sochy jsou vyrobeny z dutých bloků ledu a nasvíceny pomocí LED světel, aby vytvořily barevné panorama na břehu řeky Songhua.

V letech 2012 a 2013 se jedinečnou podívanou přišlo pokochat 28,5 milionu návštěvníků. Turisté se mohou zúčastnit také lyžování, krasobruslení, ohňostrojů a divadelních představení. Pokud by jim snad byla zima, je zde k dispozici ledový bar s drinky na zahřátí.

Festival v Harbinu patří mezi největší ledové festivaly na světě, spolu se Sapporo Snow Festivalem v Japonsku, Qebec Winter Carnival v Kanadě a Ski Festivalem v Norsku.

\sdfasf y\sfa \saf y\sfsdf

Zdroj foto: Dailymail.co.uk

Reklama