Foto: Shutterstock

Pokožka obličeje je denně vystavena řadě faktorů, které mohou urychlit proces stárnutí pleti, ale také ovlivnit její současný vzhled. I přes to, že už dávno nejste v pubertě, stále můžete trpět akné, které často vede až k zjizvení. Pupínky jsou ve skutečnosti zánětlivá místa, která ovlivňuje strava, stav orgánů, ale i vnější vlivy. Zánětům se daří v teple, takže našim nepřítelem jsou v tomto případě roušky a nízké teploty. V létě nám trochu pomůže vitamín D získaný ze sluníčka, ale přesto se neubráníme klasickému procesu: do teplem roztaženého póru zapadne nečistota a zanítí se.

Mohlo by vás zajímat: Chyby při zimní péči o pleť. Neděláte je také?

Severské ženy, ale tento problém podle výzkumů příliš netrápí. Ve Finsku, Norsku, Švédsku či Estonsku se ženy spíše zajímají o výživné krémy, které je ochrání před vráskami, ale kosmetiku pomáhající na akné, pupínky příliš nevyhledávají. Je to tím, že jejich póry jsou díky nízkým teplotám stažené a zánětům se v takových podmínkách nedaří. Pokud na pupínky trpíte, máte dvě možnosti. Emigrovat na sever nebo zkusit ledovou terapii neboli kryoterapii.

Foto: Shutterstock

Ledová terapie je velmi účinná a nevyžaduje velké úsilí. Jen je důležité být s tímto ošetřením vytrvalé a přidat je do své každodenní rutiny.

  • Než začnete, ujistěte se, že máte důkladně očistěný obličej. Na pleti nesmíte mít žádný zbytek make-upu.
  • Kostky ledu zabalte do bavlněné látky nebo ručníku. Led neaplikujte přímo na obličej.
  • Přikládejte led na všechny části obličeje, přičemž každé věnujte zhruba jednu až dvě minuty.
  • Krouživými pohyby masírujte bradu, čelo, tváře a místa okolo nosu. Buďte opatrné s oblastí okolo očí.
  • Terapii zakončete nanesením oblíbeného výživného krému.
  • Vše opakujte každé ráno i večer.

Mohlo by vás zajímat: Studená voda zpomaluje maštění vlasů. V jaké fázi mytí ji využít vysvětluje kadeřník

Nezapomeňte, že kostky ledu i textil, do kterých je vkládáte, musí být na každou proceduru čistý, aby jste zabránily šíření bakterií z jedné části obličeje na druhou.

Dbejte také na hygienu svého mrazáku. 

Led nemusí být jen zmrzlá voda

Někteří zastánci ledové terapie nahrazují čistou vodou třeba aloe vera nebo zeleným čajem. Obě tyto ingredience mají zklidňující protizánětlivý efekt, takže bude procedura ještě účinnější.

Reklama