Jsou věci, se kterými není radno si zahrávat, napsala ve svém příspěvku k dnešnímu tématu čtenářka HankaPU. Jejího kamarád musel u hrobky dostat první pomoc, aby se probral z šoku, který prožil...

V dalším příspěvku si přečtěte, jak to vypadá, když si lidé zahrávají s věcmi, kterým nerozumí. Na bojovku málem doplatil kamarád čtenářky HankyPU...


Když zalistuji v hlubinách své brožované paměti, napadá mě příhoda z dětství, která mě svým způsobem ovlivnila. Jsou asi věci mezi nebem a zemí se kterými není radno si zahrávat.
Poté co nám zrušili Junáka a Skauta přešli jsme celý oddíl „do ilegality“ a jezdili jsme dál jako TOMíci (turistické oddíly mládeže). Jako každé léto jsme jeli na tábor „Na myší louce“ na břehu přehrady s přímým výhledem na Orlík... tehdy tam nebylo tak přehustíno jako dnes. Celý tábor byl zajímavý, akční a úžasný. Plnili jsme tzv. „bobříky „ a ke konci tábora zbýval bobřík odvahy. Za úplné tmy, bez baterky a po jednom jsme šli podle světýlek (svíčky ve sklínkách) až ke Schwarzenberské hrobce. Tam jsme se měli zapsat do knihy odvážných. Tu se vynořila příšera v masce a posvítila si do znetvořeného obličeje. Vypadalo to, že zvládnou všichni... už měl jít jen oblíbený odvážný kamarád Šikula. Už před hrobkou říkal „Tak to zabalte strašidla, já se vás nebojím.“ Tak vedoucí už jen víceméně pro formu předvedl tu příšeru a Šikula se mu beze slova svezl k nohám. Mysleli jsme si, že je to legrace, ale Šikula se stále nehýbal. Hlavní vedoucí pochopil, že je zle... poprvé jsem viděla masáž srdce v praxi. Tu příhodu jsme řekli později klukům z šermířského spolku i s dodatkem Šikuly o ledové ruce, která sevřela na chvíli jeho srdce. Zvážněli a vyprávěli, že několikrát dostali výstrahu podobným způsobem na různých hradech, kde šermovali. Duchové zemřelých si prý nepřejí být zbůhdarma a pro legraci rušeni z odpočinku. Od té doby mám sice podobná místa stále ráda, ale chovám se s patřičnou úctou.
Mějte hezký slunečný zbytek týdne,
HankaPU

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 23. března 2012: Setkání s tajemnem na vlastní kůži

Zasílání příspěvků k tomuto tématu již skončilo. Dvě z dnešních přispěvatelek získají knižní dárek. Jaký? Pro jednu přispěvatelku tu mám dva díly Upířích deníků L. J. Smithové - Temné vize Odhalení a Stefanovy deníky Chuť krve z nakladatelství FRAGMENT. Druhou z vás čeká knížka Eden Maguire Krásní mrtví, taktéž od FRAGMENTu a knížka Tři kruté příběhy s novelami J. D. Kočího, J. Hlávky a R. Šusta z nakladatelství EPOCHA.

Mezi dalších pět přispěvatelek rozdělím 10.000 speciálních bodů do březnového kola naší Věrnostní soutěže.

kniha kniha

kniha kniha

Reklama