Počátek roku 2016 již odpočítává své první dny… Pro staré Egypťany je období od 29. prosince do 29. ledna spojováno s vládou bohyně Hathor. Je to strážkyně milenců i žen a dětí.

Podle věštírny.com byla Hathor strážkyní milenců, patřila k nejsložitějším božstvům - ochraňovala ženy a děti a Hathorbyla spojována se smrtí i znovuzrozením. Hathor pomáhala ženám při početí a porodu nebo vítala duše v podsvětí a občerstvovala je jídlem a pitím. Nejčastěji se objevovala v podobě strašidelného zvířete, z části krokodýla, z části lva a z části hrocha.

Nositelé této bohyně jsou moudří, vytrvalí a aktivní. V jejich složité povaze se nachází mnoho rozporů, tito lidé chtějí být za každou cenu radikální a „jiní“. Kladou velký důraz na to, aby se odlišovali od ostatních, sami ale nechtějí nic měnit. Stále přicházejí s novými myšlenkami a nápady, ale zpravidla bývají ve velkém předstihu oproti tomu, na co jsou lidé zvyklí, což mívá za následek časté nepochopení a zklamání. Z těchto nálad je ale vyléčí další skvělý a originální nápad. Pokud dojde k jeho realizaci, potřebují nezbytně pomoc jiných lidí, neboť postrádají dostatek síly a vůle dotáhnout věc zdárně do konce.

Tito lidé mají velkou představivost a intuici, která jim umožňuje rozpoznat skryté souvislosti. Pro svůj přehled jsou často žádáni o radu nebo o pomoc. Zdánlivě se tito lidé nedají snadno vykolejit kritikou druhých, ale za jejich lhostejným zjevem se skrývá hluboké pokoření. Přes tento stav se ale umí rychle přenést. Jsou velkorysí a tolerantní k chybám a prohřeškům druhých. Nesnášejí omezování svobody a nevydrží dlouho na jednom místě. Tyto lidi vzrušuje vše nové, proto stále vyhledávají dobrodružství a zajímavé lidi. Potřebují tolerantního a chápajícího partnera, za což se mu odvděčí oddaností a věrností.   

Čtěte také:

Reklama