Ježíšek vám jistě donesl několik knih, ale ty už budete mít nejspíš přečtené. Nová várka na vás čeká v knihkupectví. Zde je náš výběr.

Neznámí hrdinové Překvapivé příběhy

Neznamí hrdinovéPavel Taussig

Vydavatelství: Edice ČT

 Žijí mezi námi a vždy žili – skuteční hrdinové, na které se velmi brzy zapomnělo, či zůstali dosud úplně neznámými. Je však též mnoho vpravdě překvapivých hrdinských příběhů ze života poměrně známých osobností či příběhů opravdových hrdinů, kteří stáli na okraji dějinných událostí, ale zůstali téměř neznámými. Poznejte v novém světle Oldřicha Nového, Josefa Skupa, Aloise Jiráska, ale i další lidi, na které by historie neměla zapomínat.

 

Bostoňanka

BotonankaAnita Diamantová

Vydavatelství: LEDA

Addie Baumová, narozená na prahu dvacátého století jako nejmladší dcera v přistěhovalecké rodině východoevropských Židů, se musí v Bostonu potýkat s mnoha překážkami. Do cesty se jí stavějí přísná výchova zahořklé matky a pravidla starosvětské domácnosti, chudoba rodiny i nevraživost většinové společnosti. Navzdory tomu všemu dokončí střední školu a sní o tom, že bude dál studovat a pomáhat druhým. Životní rekapitulace podnikavé bojovnice svědčí o tom, že to chce uchovat si elán, neztratit humor, nenechat se odradit a porvat se s nepřízní osudu. A taky hodně zvídavosti, přátel a moudrosti uložené v knihách. A především si znovu a znovu uvědomovat, že život – přestože občas stojí za psí štěk – je dar a veliký zázrak.

Muzikální Sherlock

Muzikalni sherlockIlja Hurník

Vydavatelství: XYZ

Příběhy založené na hypotéze, že Sherlock Holmes byl nejen detektiv, ale především houslový virtuóz. Jeho muzikantskou vášní ale trpí hlavně věrný společník Watson. Holmes má slavit jubileum stého vyřešeného případu, ale místo toho se věnuje mávání smyčcem, kalafuně a problémům se začínající pleší. Ilja Hurník slavné duo podává s ironií sobě vlastní, jemným a inteligentním humorem, ale zároveň nostalgicky.

Světlo a tma

Světlo a tamDanka Šárková

Vydavatelství: AMI Publishing

Pepa pochází z malé moravské vesnice a chce mít hlavně klid. Jenže lidé v jeho okolí mají úplně jiný názor. Oba rodiče mu upřímně přejí, aby jednou prožil jiný život než oni lidé a snaží se své nesplněné ambice podstrčit jedinému synovi. Díky tomu mu už v dětství zadělají na budoucí problémy. Budoucí žena Marie vyžaduje jen luxus a peníze a Pepa je úplně ztracený a nechápe, proč vztahy a lidská důstojnost jsou až někde na posledních místech. Po mnoha letech se Pepa seznámí s Evou. I ona chce mít hlavně klid. Bude jim osud přát?

 

Kluk z kostek

kluk z kostekKeith Stuart

Vydavatelství: Plus

Alex svou ženu Jody miluje, ale zapomněl, jak jí to dát najevo. Zbožňuje i svého autistického syna, ale ani za mák mu nerozumí. Sam je plný překvapení a svět je pro něj hádanka, kterou bez pomoci nedokáže rozluštit. Až díky hraní Minecraftu pro sebe otec se synem najdou společný prostor, v němž se začnou lépe poznávat a navzájem se chápat. Dokáže se rozpadlá rodina kousek po kousku, kostku po kostce dát znovu dohromady?

 

Doktore, to se teda povedlo!

Doktore, to se teda povedlo!Patrick Taylor

Vydavatelství: LEDA

Dlouho předtím, než se doktor Fingal Flahertie O’Reilly představil v úspěšném románu Patricka Taylora Doktore, fofrem, jde o život! rozveseloval čtenáře v humoristických sloupcích kanadského časopisu pro lékaře. S těmito prapůvodními příhodami obávaného doktora oplývajícího drsně laskavým humorem uprostřed poněkud výstředních obyvatel severoirské vesničky Ballybucklebo se nyní mohou seznámit i čeští čtenáři.

 

Strašidelná knihovna – Ztracený duch

Výsledek obrázku pro strašidelná knihovnaDori Butlerová Hillestad

Vydavatelství: Fragment 

Kaz není obyčejný kluk, je to duch. Jednoho dne přijde silný vítr a odvane ho pryč od jeho rodiny. Zanese ho do vzdálené knihovny, kde potká Klárku – holčičku, která ho jako jediná vidí! Klárka se chce stát detektivem, a tak Kazovi slíbí, že mu s pátráním po rodičích pomůže. Stopa, po které se vydají, je přímo v knihovně. Před pár dny se totiž v jedné z místností začalo ozývat strašidelné kvílení, které děsí návštěvníky. Že by to byl někdo z Kazovy rodiny?

 

Griša - Světlo a stíny

GrisaLeigh Bardugová

Vydavatelství: Fragment

Ravka byla kdysi mocná země, ale nyní je zpustošena válkami, obklopena nepřáteli a všude panuje strach. Když je regiment Aliny Starkové napaden a jejímu nejlepšímu kamarádovi hrozí smrt, odhaluje v sobě Alina skrytou sílu. Sílu, která by mohla být klíčem k osvobození rozvrácené země. Opouští tak svět, který znala, aby se stala grišou – příslušnicí mocného řádu kouzelníků, kterému vládne záhadný Temnyj. Jenže v tomhle světě nic není, jak se zdá…

 

 

Pohřbení románPohřbení

Kendra Elliot

Vydavatelství: Mystery Press

O tom, že se romantika a napětí skvěle doplňují, není v následujícím románu třeba pochybovat. Kniha Pohřbení se odehrává během jednoho horkého léta na americkém severozápadě. Kendra Elliot v něm mistrně využívá postupné odhalování zločinu, který se sice stal před dvaceti lety, ale nyní na sebe opět strhává pozornost všech zúčastněných: pozůstalých, vyšetřovatelů, i samotného vraha…

Další knižní tipy najdete i zde:

Reklama