Možná prožíváte stejnou situaci. Máme v rámci kanceláří ledničku, kterou používá kde kdo… Přiznám se, že u nás v redakci je to občas problém.

Malá lednička, narvaná k prasknutí spoustou jídla. Otevřená krabicová mléka, jídlo z domova, zbytky v plastových krabičkách, které jsou v plánu k dojedení na příští den... Různé nedojedené pokrmy v plastových miskách s uzávěrem... tento stav občas vyvrcholí nepříjemností. Obsah v ledničce se zazelená a začne nelibě páchnout. fridgeStudentka, která nám v redakci uklízí, si nedovolí nic vyhodit, protože sama tam nic nemá a ledničku nekontroluje – stejně neví, čí co je, a zda by nevyhodila něco, co by další den někdo hledal.

Navíc lednička se rozhodne smrdět zrovna ve dnech, kdy studentka neuklízí.

Takže ráno každý, kdo přijde do práce, zkonstatuje, že v kuchyni NĚCO smrdí, nikdo se nemá k úklidu, a navíc se všichni dušují, že rozhodně jejich věci nehnijí a nesmrdí, protože tam nic nemají. Prostě nikdo tam nic nemá, a proč by to tedy někdo uklízel, natož řešil. Nakonec se najde odvážlivec, oběť této nechutné situace, který s tlumenými či hlasitými nadávkami přesune obsah do černého pytle, odnese do popelnice a ledničku vymyje. V tomto okamžiku se začne odvíjet nový, stejně končící příběh – lednička se začne plnit a nadouvat.

Nedávno jsem měla schůzku s jednou moc milou paní z firmy, se kterou spolupracujeme. Probíraly jsme spolu pracovní porady, vztahy na pracovištích, a ona mi najednou říká: „Kláro, nejhorší problém je u nás zapáchající lednice. Navíc, kolegyně rozešle e-maily na všechny, ať si jdou vyklidit odpadky z ledničky, a představte si, pak na poradě se šéfem řešíme to, že si někteří stěžují, že je tyto e-maily obtěžují! Jako by oni do té ledničky nelezli, nic si tam nedávali! Takže nejen že se nehlásí ke svým zbytkům a dělají, že se jich to netýká, ale ještě před šéfem požadují, aby to po nich nikdo nechtěl…“

Přidala jsem naši podobnou historku a obě jsme se zasmály. Máte v práci stejný problém? Napište nám o tom, ať se ujistíme v tom, že je to všude stejné!

Reklama