Hledáte neotřelé a zajímavé místo pro víkendový pobyt nebo váháte, kam letos vyrazit na dovolenou? Sháníte místo vhodné k relaxaci, koupání, ale i k cyklo výletům a turistice? Zajímavým tipem je určitě městečko Hévíz v Maďarsku. Toto prvotřídní a mezinárodně uznávané lázeňské středisko vzdálené z Prahy 519 km nebo 340 km z Brna leží v jihozápadním cípu Balatonu.

Koupele v přírodním termálním jezeře

Hévíz je jedinečný především díky unikátnímu léčivému termálnímu jezeru, které je největším biologicky aktivním přírodním termálním jezerem světa a koupání v něm je díky jeho teplotě, v létě dosahující až 38 °C, velmi příjemným zpestřením a atrakcí pobytu kdykoliv bez ohledu na počasí. Tím ale výčet místních zajímavostí a aktivit rozhodně nekončí.

lázně

Ať už zvolíte Hévíz pro krátký víkendový odpočinek či pro delší pobyt s rodinou nebo bez ní, rozhodně byste si měli udělat čas na zábavný program, stejně jako vycházky nebo prohlídky, které toto jedinečné místo nabízí.

Poznejte Sümeg, Tátice nebo Szigliget

Vycházky do přírody nevyžadují přípravu ani sportovní vybavení a v orientaci vám pomohou značené turistické cesty. Ve městě Hévíz, zejména okolo jezera, můžete při procházce po promenádě spatřit rozmanité cizokrajné, věčně zelené stromy. Každý se s obdivem zastaví před pestrobarevnou scenérií kvetoucích jezerních růží pokrývajících povrch jezera. Období květu této přísně chráněné rostliny začíná na začátku léta a trvá až do konce listopadu. Mezi turistické zajímavosti v okolí patří mimo jiné zříceniny hradů v Sümegu, Tátice a Szigligetu, krásný je i zámek Festetic ve městě Keszthely.

lázně

Vychutnejte si jezero ze vzduchu nebo na kole

Jste-li příznivci cyklo turistiky, pak své výlety můžete absolvovat v rámci rozvětvené sítě cyklotras. Nevadí, jestli se vám nechtělo kola brát s sebou, jsou k zapůjčení nejen v městečku Hévíz, ale i v jeho okolí. Poznejte osady na břehu Balatonské vrchoviny, nádherná přírodní zákoutí, sopečné vrcholky stejně jako údolí skrytá za pobřežními horskými hřebeny nebo se seznamte s jedinečnými přírodními poklady a vodním světem Západního a Malého Balatonu.

Pokud patříte k dobrodružnějším turistům, můžete při  pobytu v Hévízu vyzkoušet některé speciální programy vhodné pro všechny věkové kategorie, ať už se jedná o let horkovzdušným balonem, projížďku na Segway či elektrickém kole, zahrát si můžete také golf nebo si prohlédnout místní jeskyně.

lázně

Chcete-li v Hévízu pouze odpočívat, pak vězte, že vedle koupelí v termálnímu jezeru jsou místní lázeňské kúry tvořeny i koupelemi v termálních bazénech přímo v lázeňských a wellness hotelech a jsou doplněny dalšími léčebnými terapiemi jako např. masážemi, zábaly, stejně jako pitnou kúrou apod. Na své si v Hévízu přijdou i milovníci wellness a zdravého životního stylu.

Hévíz je malé město se zhruba pěti tisíci obyvateli, které žije turistickým ruchem celoročně a poskytuje návštěvníkům služby vysokého standardu. Součástí městečka je mnoho restaurací a hospůdek nabízejících místní speciality, stejně jako kaváren a cukráren. K dispozici je 10 000 lůžek, od ubytování v soukromí až po pětihvězdičkové hotely za velmi atraktivní ceny. Na své si přijdou i příznivci letních festivalů. To vše v doprovodu místních specialit a lahodných vín.

lázně

Reklama