Itálii miluji, byla jsem na ostrově Ischia, který se nachází v neapolském zálivu.

Ostrov je sopečného původu, a díky tomu jsou tam termální prameny. Téměř u každého hotelu mají bazén s touto asi 30 stupňů teplou vodou, pro hýčkání hostů.

Dobré na této destinaci je, že se tam dá jezdit i v zimě, v jednom místě tam vtéká teplá minerální voda do moře, takže se můžete koupat i při chladnějším počasí.

Strávili jsme týden v hotelu Medioalanum, denně se koupali v bazénu, naše pleť byla po těchto koupelích vypnutá, nestačili jsme se divit. Také má voda blahodárný vliv na pohybové ústrojí.

Italové jsou sice hluční, ale milí, líbily se mi večerní procházky, kdy se místní lidé oblékli do toho nejlepšího, co měli, a vyrazili do ulic i s dětmi. Není výjimkou, že děti byly na ulici ještě v nočních hodinách.


Co se týče italské kuchyně, o tom není třeba mluvit, pro mě je to jednička. Kdybych se sebevíc snažila, nikdy těstoviny a omáčky k nim nepřipravím tak chutně.

Také ráda vzpomínám na karneval v Benátkách, je to opravdu zážitek. Benátky v době karnevalu působí díky dobovým kostýmům zvlášť tajemně. Před dvěma lety se masky nesly po stopách Marca Pola, byly nádherné.


Itálie je krásná země, jen čistota vody v moři není všude na evropskou vlajku. Nejčistější je moře v Kalábrii, nejhorší na průmyslovém severu a na jihu kolem města Bari.

Ale Itálie není jen slunce a moře, jsou to především památky. Doufám, že ještě budu mít příležitost poznat tuto zemi víc.  

Stáňa


Stáňo, jestli je něco, co bych alespoň jednou chtěla v životě zažít, tak je to právě karneval v Benátkách. Snad se mi to poštěstí... Děkuji vám za informace a italské tipy.  

A co vy a Itálie? Nemáte nějaký báječný recept na těstoviny či pizzu? Pošlete nám jej:
redakce@zena-in.cz                                                                                                         


Soutěž

Od výsledku z novinky "Mučení po italsku" odečtěte tři.

Pravidla najdete ZDE

Reklama