Foto: Shutterstock
Bylo vidět, že ji to opravdu trápí, ale že je rozhodnutá nenechat věci jen tak a začít to řešit. Jejího manžela znám, je to takový přírodní člověk, otevřený alternativním cestám, i když moje kamarádka je spíše ten praktik, poradila jsem jí, ať to tedy zkusí jeho cestou.
Jestli nechce komunikovat o problému s ní, tak ať zkusí nějakého zeleného lékaře či léčitele.
Je pravda, že Zdenčin muž je jeden z mála těch, kteří si umí přiznat, že něco není v pořádku na jeho straně. Na tom se shodli a vyhledali ajurvédského lékaře, který jim jako první krok doporučil - ašvagandu!
V životě jsem o ní neslyšela, o ašvagandě, vy ano?
Ale… jako člověku zvídavému mi to nedalo, co to může být za zázračný prostředek s takovým zvláštním názvem…
Vitánie snodárná - ašvaganda podle mého pátrání opravdu zázračným prostředkem JE.
Foto: Shutterstock
Z pohledu ajurvédy je to jedna z nejcennějších bylin. Podle starých ajurvédských spisů je po staletí používána pro léčbu mnoha chorob a k posílení organismu, i když sanskrtský název ašvaganda v překladu znamená: ta, která páchne po koních, což pochází ze rčení, že bylina dodává energii a vitalitu koně.
Z pohledu botanika je ašvaganda polokeř, který roste především v Indii, severní Africe a na Blízkém Východě, pro léčebné účely se využívá kořen.
Budeme-li se na vitánii snodárnou chtít podívat z vědeckého hlediska, i toto je významné, je totiž po řadu let předmětem rozsáhlého vědeckého výzkumu. Více než 200 studií potvrdilo, že se jedná o mimořádnou rostlinu s řadou pozitivních účinků na lidský organismus!
Tato bylina pomáhá při stresu, nervozitě, neschopnosti soustředění, vzhledem ke svým silným uklidňujícím účinkům má schopnost laskavým způsobem řešit poruchy spánku, podporuje dlouhý a bezesný odpočinek. Mezi další z mnoha blahodárných vlastností ašvagandy patří:
Foto: Shutterstock
- zlepšuje paměť a koncentraci spojenou s učením
- zpomaluje degenerace mozkových buněk
- urychluje rekonvalescenci
- posiluje imunitu!
- omlazuje organismus
- pomáhá při únavě
- ladí spánek, dodává energii
- pomáhá při vyčerpání a přepracování
- ceněná bylina v těhotenství - pomáhá stabilizovat plod
- regeneruje hormonální soustavu
- podporuje hojení tkání (na rány lze užívat i zevně)
- působí na stabilizaci hladiny krevního cukru
- snižuje cholesterol
- působí silně protizánětlivě
A nakonec jak jsme se k ašvagandě vlastně dostali - je to bylina posilující sexuální energii obou pohlaví, po staletí se používá jako účinné afrodiziakum. :-) U mužů zlepšuje potenci a kvalitu semene, jakož i působí proti předčasné ejakulaci.
Nový komentář