Kuřák a jehličky zapíchané v kůži. Obézní slečna a jehličky zapíchané v kůži. Trýznivě bolavá hlava a jehličky zapíchané v kůži. Akupunktura se odedávna používá při léčbě a odstraňování celé řadě zdravotních problémů. Ale existují i jiné způsoby pomoci.

K akupunktuře, která je založena na ovlivňování speciálních míst na povrchu těla napichováním jehel, patří i další přidružené metody. Můžeme se léčit i tlakem na příslušné tělesné body – akupresurou anebo teplem při takzvaném moxování.

Akupresura je stará čínská metoda, která léčí mnohá běžná onemocnění. Tato léčebná metoda je založena na tlaku na akupresurní body, výsledkem je úleva od bolesti, posílení imunitního systému a velmi dobrá prevence řady onemocnění. Má všestranné využití. Při dlouhodobějším působení si akupresura dokáže poradit i s nadváhou!

Akupresurní technika představuje zcela jiný přístup k  odstraňování problémů pohybového aparátu. Pracuje na principu uvolnění nahromaděné a zablokované energie v určitých místech na lidském těle.

Moxování je v podstatě léčba ohněm, neboli požehování. Ve východní medicíně má tisíciletou tradici. Spočívá v nahřívání určitých částí povrchu těla sušenou natí pelyňku černobýlu. Napomáhá zvyšování obranyschopnosti organismu, zrychluje látkovou výměnu, zvyšuje prokrvení, uvolňuje svalstvo a stabilizuje vegetativní nervový systém. Dále působí na krevní systém, rozšiřuje cévy, čímž zpomaluje pulz a snižuje krevní tlak.

Podle Mariána Koši z Kliniky Tradiční čínské medicíny se samozřejmě při těchto zákrocích musí dodržovat určitá přesná pravidla. Týkají se především hygieny provedení a hloubky vpichů. V Asii, kde se tyto metody používají už ode dávna, jsou považovány za zcela běžnou, naprosto bezpečnou metodu, nezatíženou vedlejšími vlivy.

Reklama