Chce-li se člověk se šamanem setkat, nemusí se vydávat ani do exotických míst za vzdálenými kmeny. Někteří totiž působí i v České republice. Ovšem pozor, není šaman jako šaman a je třeba mít na paměti, že slova šaman a šarlatán jsou si docela podobná.

Skeptik čelí mystice

Svým založením jsem životní pesimista a zatvrzelý skeptik. Proto by mě nikdy dřív nenapadlo, že zrovna já vyhledám pomoc člověka, který se považuje za šamana. Obzvlášť poté, co se v novinách mnohokrát propíraly nejrůznější skandály spojené s lidovými léčiteli.

Jenže v situaci, kdy člověku připadá, že už zkusil vše racionální, ale jeho psychické ani fyzické problémy se nelepší, je možná čas na trochu té mystiky, na trochu toho tajemna. Nešla jsem ovšem jen tak k někomu. Se šamanem, kterého jsem si vybrala, měli dobré zkušenosti i mí podobně skeptičtí známí a známí známých. Pomocí bylinek jim mimo jiné vyřešil bolesti kolene i dlouhou bezvýslednou snahu otěhotnět. Bodem k dobru byla i skutečnost, že si za své služby neúčtoval žádné horentní sumy, ba naopak každý klient ho mohl ocenit částkou podle svého uvážení.

Strach ze smrti

A tak jsem se k šamanovi s kubánskými kořeny objednala, a to dokonce dvakrát. Přiznám se, že když jsem zvonila u jeho bytu, honily se mi hlavou katastrofické scénáře. Co když mě ten cizí člověk znásilní, zabije, prodá do zahraničí? Samozřejmě jsem všem blízkým sdělila, kde budu a instruovala je, že když se do hodiny a půl neozvu, mají pro mě na danou adresu poslat pomoc.

Po zazvonění mi otevřel dveře muž asi ve věku mého otce a uvedl mě do menšího tmavého pokoje s masážním lehátkem, několika letáčky o zdravé stravě a různými kamínky a talismany. Okamžitě mi začal tykat a já na něj záhy vysypala všechny své problémy a starosti. Včetně bolesti zad a malíčku. Pomocí kroužení prstenu nad dlaní dotyčný zjistil, že mám zablokovaných pět ze sedmi čaker, což není zrovna pozitivní bilance. Byla mezi nimi například i čakra, která se stará o trávení.

Zákrok bez skalpelu

Vsedě na stoličce i vleže na lehátku mi přikládáním dlaní nad různé části těla postupně čakry údajně odblokoval. V leže mi také odkřupnul páteř, aby ulevil mým zádům. Ukázal mi, jak držet myš, aby mě nebolel malíček i to, kde si masírovat ruku. Hodně jsme si povídali. Běžně se lidem moc nesvěřuji (a už vůbec ne cizím), ale šaman mi kladl tak přímé otázky, že už jen samotným dotazem uhodil hřebíček na hlavičku. Bylo to tak trochu jako návštěva psychologa a dlouholetého kamaráda v jednom.

Hodně věcí dokázal dobře odhadnout a poznat, přestože jsem s ním nikdy předtím nemluvila. Bylo to zvláštní. Asi nejdivnější bylo čištění ledvin. Poznal, že pitnému režimu moc nedám. A tak mi z těla postupně odejmul obě ledviny a v dlaních je vyčistil. A to bez chirurgického zákroku! Uznávám, zní to jako sci-fi, sama tomu moc nevěřím, ale je pravda, že ve chvíli, kdy jsem měla cítit chlad, jsem ho opravdu cítila apod. Za hodinu zvládl docela úctyhodné množství práce!

Zvířata promluvila

Další setkání jsme si domluvili za čtrnáct dní. Záda se mi během té doby znovu zablokovala, ale co bych chtěla, když sedím několik hodin u počítače. Ovšem malíček se zlepšil. Dodržování pitného režimu se také pozitivně projevilo na stavu pleti. Čakry se prý zatím nezablokovaly, a tak jsme se při druhém léčení věnovali spíše psychice. Nabídl mi, že mi udělá průvodce a spojí mě s mými silovými zvířaty, která možná řeknou, z čeho pramení mé problémy. Zapnul podivný přístroj, který nazval rušičkou myšlenek. Zavřela jsem oči a nechala se hlasem provádět.

Nevím, do jaké míry jsem se skutečně ocitla v říši zvířat a do jaké míry zafungovala pouze moje představivost, ale zvířata si se mnou vážně povídala. Poradila a nebrala si servítky. Asi to nebyl zázrak. Třeba šaman ani nemá žádné nadpřirozené schopnosti. Dost možná jen umí podpořit lidskou imaginaci, být neobyčejně empatický a dovést člověka k tomu, co stejně v hloubi nitra věděl. Dvěma návštěvami se rozhodně nevyřešilo všechno, co mě trápí, ale zlepšení pozoruji. A snažím se pracovat sama na sobě. 

Přečtěte si také:

Reklama