Chybí vám energie do nového roku? Geotermální prameny navrací zdraví a síly, stačí se jen vykoupat

Povánoční období je ideálním čase pro péči o tělo. Po klidných a štědrých svátcích je třeba trocha aktivity. Sport a regenerace nás připraví na zbytek roku, mysl si odpočine a tělo nabere síly. Při výletech na hory si proto neupírejte ani lázně či wellness. Geotermální koupaliště Thermal Park Vrbov zve znavené návštěvníky slovenských Tater k příjemné relaxaci a odpočinku. Blíží se polovina jeho zimní sezony a zpřístupněno je hned pět bazénů. Lyžaři, turisté či pacienti hledající úlevu zde mohou načerpat síly a zregenerovat tělo.

prameny

Koupaliště je postaveno na místě vývěru horkých mineralizovaných pramenů a zprostředkovává jejich blahodárné účinky zdejším návštěvníkům. Areál je rozsáhlý, k dispozici je 10 bazénů s geotermální vodou pro léčebné pobyty, plavecké a dětské bazény a řada doplňkových služeb. Během zimní sezóny je jich zpřístupněno celkem pět.

Balneoterapie pro každého

Thermal Park Vrbov se zaměřuje na klasickou balneoterapii a rekreační plavání. Ke zdejším lázeňským metodám je používána geotermální voda s vysokým obsahem hořčíku, vápníku a síry. Balneoterapie má skvělé výsledky při léčbě oběhového a trávicího systému či pohybového aparátu. Využívají ji i sportovci mířící sem z nedalekých lyžařských středisek. Nacházejí zde úlevu pro namožené svalstvo a příjemné zklidnění po celodenní námaze. Hlavním cílem této metody je nastartovat samoregulační a samo léčící schopnosti organismu a umocnit tak celkový regenerační proces.

Voda podporuje hubnutí

Zdejší mineralizovaná voda je ve spojeni s balneoterapií vhodná i pro pacienty trpících onemocněními plic a cukrovkou, bojující s nadváhou, obezitou či kožními onemocněními. Každý, kdo po svátcích zvažuje změnu životního stylu či redukci své váhy, zde najde potřebnou podporu a nastartuje metabolismus ke správnému spalování tuků. Posezení v mineralizované teplé vodě je nesporně příjemným způsobem jak si svůj fitness plán obohatit. Pokud jsou lázeňské metody doplněny ještě aktivním pohybem, v tomto případě nejvhodněji plaváním, je snížení hmotnosti zaručeno.

Plavání je prospěšné hlavně pro pohybový aparát. Jsou zapojeny všechny hlavní svalové partie, tedy svalstvo horních i dolních končetin, zádové a břišní svaly. Kromě posilování je plavání dobré pro kardiovaskulární systém, navíc nezatěžuje klouby. Nezanedbatelné jsou i masážní účinky vody. Odpor vody při plavání působí na svaly rovnoměrně a například bazény s masážními tryskami přináší úlevu od napětí a únavy.

prameny

Zastavte se ve Vrbově

V areálu Thermal Park Vrbov mohou návštěvníci využít několik druhů venkovních i vnitřních bazénů jak plaveckých určených k aktivní relaxaci, tak sedacích či masážních. Voda ve všech má příjemnou teplotu od 26 °C do 38 °C a je čerpána z hloubky 2000 metrů. Areál koupaliště je vzdálen jen necelých 20 kilometrů od horských turistických center Starý Smokovec nebo Tatranská Lomnica, které nabízí skvělý lyžařský servis. Neodolatelnou atrakcí je zvláště v zimě venkovní část nekrytých bazénů. Návštěvníci se mohou z areálu střediska pokochat nezapomenutelným výhledem na monumentální tatranské štíty a zažít koupání pod širým nebem i uprostřed třeskuté zimy.

O THERMAL PARK VRBOV

Geotermální koupaliště disponuje celkem 10 vnitřními i vnějšími bazény (z toho 4 dětské) a má otevřeno celoročně. Thermal Park Vrbov má výbornou geografickou polohu - ve vzdálenosti 10 až 15 km najdete města Poprad, Kežmarok, Levoča a Spišská Nová Ves a množství lyžařských středisek. Celý areál prošel za podpory EU v posledních letech důkladnou rekonstrukcí a splňuje všechny evropské standardy. Thermal Park Vrbov nabízí řadu výhodných ubytovacích balíčků pro páry, rodiny s dětmi i pro seniory. Jejich součástí jsou i celodenní vstupenky na koupaliště.

Pro dokonalou regeneraci je možné využít i masérských služeb, středisko se specializuje zejména na thajské masáže.

Více informací naleznete na http://www.termalnekupalisko.com/.

Reklama