Známe ho všichni, i když nás třeba nikdy netrápilo: akné. Toto zánětlivé onemocnění kůže postihuje hlavně dospívající mládež, nevyhýbá se ale ani dospělým. Jeho léčba je dlouhodobá, proto je lepší snažit se problémům s pletí předejít. A pokud už se objeví, správně ho léčit.

Proč akné vzniká?

Akné patří mezi neinfekční zánětlivá onemocnění mazových žláz a vlasových vývodů, které se projevuje různými pupínky a nedokonalostmi pleti, nejčastěji na obličeji, krku, zádech a nad hrudní kostí.

Akné může vznikat kvůli mnoha vnějším i vnitřním faktorům, z nichž některé nemůžeme příliš ovlivnit. Na pleť mají totiž vliv pohlavní hormony, dědičnost, stres, alergie nebo počasí, samozřejmě také užívání některých léčiv či potraviny, nevhodná kosmetika a mnoho dalšího.

Jak akné léčit? 

AcnevacS léčbou akné by se mělo začít co nejdříve, hned jak se objeví první projevy. Ale ani tak není léčba jednoduchá, neboť správně by se při ní mělo kromě zmírnění projevů akné zabránit také vzniku nových zánětlivých míst na kůži, tedy odstranit hlavní příčinu této nemoci. Proto musí být léčba pravidelná a dlouhodobá a nesmí se přerušovat, jinak se akné vrací.

„Průběh akné bývá zdlouhavý, a tím je také velice náročný na psychickou oblast. Často se pak setkáváme s nezájmem o léčbu anebo naopak k neustále se střídající aplikaci nevhodných zevních prostředků. Je nutné si uvědomit, že i správně volená terapie je dlouhodobá a musí probíhat kontinuálně, bez přerušování. Pro závažné či léčebně hůře ovlivnitelné formy akné existují specializované poradny pro akné,“ potvrzuje doc. MUDr. Jarmila Rulcová, CSc. z Dermatovenerologické kliniky FN Brno.

Vyplatí se trpělivost

Pokud je již překlenuto stadium zánětlivých projevů s množstvím komedonů, je možné i s terapií polevit a přejít na aplikaci udržovací a zároveň preventivní, která zabraňuje novému tvoření pupínků. Tyto postupy a kombinace jsou samozřejmě v rukou lékařů, aby určili pacientovi správný postup léčby. Důležitou součástí léčby jsou proto pravidelné kontroly u lékaře.

Stává se, že se i při sebelepší péči a léčbě vyskytnou přechodné neúspěchy či zhoršení projevů akné. V takovém případě je nejdůležitější neztrácet trpělivost, není dobré ihned měnit lékaře, i když výsledky několikaměsíčního léčení neodpovídají představám.

Naše redakce doporučuje léčbu podpořit ACNEVACEM

Acnevac

Originální přípravek ACNEVAC, který zmírňuje projevy akné, je vyroben nejmodernějšími biotechnologickými a purifikačními technologiemi. Obsahuje unikátní kombinaci purifikovaných lyzátů bakteriálních kmenů, které jsou nejčastějšími původci kožních zánětlivých onemocnění acne vulgaris, furunkulózy a mikrobiálního ekzému. Lze ho koupit v každé lékárně.

  • ACNEVAC je vyroben speciální technologií z bakteriálních kmenů nejčastějších původců kožních zánětlivých onemocnění
  • ACNEVAC mohou užívat muži i ženy
  • ACNEVAC obsahuje v jednom balení dávku na tři měsíce
  • ACNEVAC se užívá 1x denně
  • ACNEVAC je doplněk stravy volně prodejný v lékárně bez lékařského předpisu
  • ACNEVAC není určen jako náhrada pestré stravy

Více informací najdete na stránkách www.acnevac.cz

Reklama