Většina lidí se domnívá, že lázeňský pobyt musí doporučit lékař, ale to není pravda. Můžete se pro něj rozhodnout vy sami - v každé době a za každého počasí.

Lázně Mšené

Tradice lázeňství

Tradice lázeňství je známa už od dob antiky. Nejstarší podoby lázeňství tudíž nalézáme tady, v Evropě, nejvíce samozřejmě v Itálii, Německu, Francii, Španělsku, ale také u nás a v Rusku. I když minerální prameny vyvěrají všude po světě, například v Americe a angloamerických zemích je tato tradice úplně mizivá, a v Asii se s ní můžeme setkat jen v malé míře.

České lázeňství

Vraťme se ale zpátky do Čech. Nejslavnější dobu Českého lázeňství představovala první Československá republika. To se k nám jezdili léčit hosté z celého světa a lázně se staly významnými kulturními a společenskými centry. Pak ale přišla společenská krize a 2. světová válka - a glanc lázní byl pryč. Korunu tomu všemu pak nasadilo následné začlenění lázeňství do systému všeobecné zdravotní péče.
Až privatizace po roce 1989 dala českým lázním znovu tu pravou energii.

Lázně Mšené

V současné době máme v České republice celkem 37 lázeňských míst. 24 z nich využívá jako přírodní zdroj minerální vody nejrůznějšího složení, 10 z nich pak využívá tzv. peloidy, to jsou všelijaká anorganická bahna, rašeliny a slatiny. Zbylá 3 lázeňská místa mají jako přírodní léčivý prostředek klimatické poměry.

Aby se nějaké místo mohlo nazývat léčebnými lázněmi, musí být prohlášeno vládou za lázeňské místo. Děje se tak na základě návrhu Ministerstva zdravotnictví.

  • Každé lázeňské místo musí přírodní léčivý zdroj, což je pro lázeňství zcela zásadní pojem.
  • Lázeňství má dokonce i svůj vědní obor, který se nazývá se balneologie - vedle přírodních léčivých zdrojů využívá léčbu vhodnou dietou, léčbu pohybem, vycházkami do přírody apod.
  • Lázně se zaměřují podle svého přírodního léčivého zdroje na léčbu různých onemocnění nebo dalších jiných problémů které máme. Nejčastější problémy, které lázně léčí, jsou problémy pohybového aparátu.
  • Lázně lze také rozdělit podle toho, jak jsou které velké. Jsou lázně, které jsou městy plné kolonád, jsou také lázně, které jsou malinkými vesničkami, skoro až sanatorii uprostřed zeleně.

A právě k takovým lázním, nacházejícím se v malebném údolí uprostřed zeleně, patří i Lázně Mšené.

Lázně Mšené

LÁZNĚ MŠENÉ - POBYT V KAŽDÉ DOBĚ A ZA KAŽDÉHO POČASÍ

V malebných Lázních Mšené naleznete velmi dobrou příležitost, jak si odpočinout i načerpat nové síly. K dispozici Vám je kvalifikovaný a přátelský personál, který vám vyjde maximálně vstříc. Jsou to lidé, kteří mají za úkol se o vás v lázních nejen dobře postarat, ale mají také dobrý přehled o svém oboru, a v neposlední řadě i dobré povědomí o možnostech zábavy a relaxace.

To vše poznáte, když se do těchto půvabných lázní vydáte. A co třeba už nyní na jaře? Lázně Mšené připravily na měsíc duben pro své hosty pestrou nabídku služeb a řadu netradičních pobytů, jako jsou například Lázně na zkoušku, Romantické pobyty pro dva, ale nebo třeba i Dámské či Pánské jízdy.
Vše o těchto pobytech najdete ZDE.

Lázně Mšené

Využijte i další nabídku lázeňských týdenních a víkendových pobytů.
Více v sekci mimořádná nabídka pobytů nebo v zelené sekci wellness.

www.msene.cz

Reklama