Lázně Mšené

Informovali jsme vás o Lázních Mšené a teď vám přinášíme odpovědi na otázky, které jste nám na toto téma poslaly. Protože otázky byly nejen zdravotní, ale týkaly se i provozu lázní, odpovědi pro vás společně připravili ředitel Lázní Mšené Bc. František Och, primář Lázní Mšené MUDr. Jan Medonos a vedoucí sestra Marcela Horáčková.


Dobrý den, jsem hodně unavená, mám v práci velký stres. Jakou relaxaci byste mi doporučili? Na kolik dní byste mi ji doporučili, aby měla nějaký efekt?
Určitě relaxační víkend nebo individuální program z procedur, které vás potěší a dodají vám tak novou sílu a energii... Délka takového pobytu by měla být minimálně týden až 14 dní a asi bych zvolil i variantu opakovaného pobytu třeba po dvou měsících. Vhodné je také zařadit do programu konzultaci s lázeňským lékařem.

Máte na stránkách nabídku medové masáže a zábal z včelího vosku, mohou ji využít i lidé, kteří mají alergii na med?
V případě, že máte alergii na některou ze složek, která je během masáže používána, proceduru rozhodně nedoporučujeme absolvovat.

Provádějí u vás thajské masáže thajky? Děkuji
Ne, v našich lázních nemáme zaměstnány thajské masérky. Nevidím v tom žádnou výhodu, přidanou hodnotu a ani záruku správně odvedené práce. Naše fyzioterapeutky, které poskytují thajské masáže, jsou jednak odborně proškoleny a certifikovány k takovým službám a mají především zdravotní vzdělání. Procedury jsou našimi českými pracovníky nejméně stejně tak kvalitně prováděny a takový nádech exotiky tedy v rodinných českých lázních nehledejte.
A také podotýkám, že především u této masáže je velkým benefitem, že se s našimi fyzioterapeuty domluvíte bez problémů česky.

ředitel Lázní Mšené Bc. František OchMám lehkou nadváhu, chci se zbavit nechtěných kil, doporučili byste mi nějaký program? Jak dlouho by trval?
Konkrétní program na redukci nadváhy v našich lázních nenabízíme. Jedná se o programy, které musí zohledňovat současný stav klienta a jeho momentální potřeby nebo přání. Délka takového programu je v rozmezí 3 - 4 týdnů a jistě by v něm nechybělo velké množství pohybové aktivity (Nordic Walking, plavání, aquagymnastika či cvičení na overballech a další), v tomto případě nezapomínáme ani na úpravu jídelníčku a stravovacích návyků klienta. Jedná se tedy o programy individuální, vždy s velkou pomocí dosáhnout nějakého cíle především ze strany klienta, neboť po ukončení pobytu je nutné dodržovat určité zásady, aby snaha o redukci váhy nebyla jen krátkodobým opatřením.

Jsem po operaci kolena a po rehabilitaci. Lékař mi doporučil lázně. Měli byste pro mne zajímavou nabídku procedur, které by mi pomohly?

Určitě. Naše lázně jsou prioritně zaměřeny na obtíže pohybového aparátu a jistě si vyberete z široké nabídky procedur. Po vstupní prohlídce, tedy odborném vyšetření naším lázeňským lékařem sestavujeme klientům program na míru.

Jaký je podíl pacientů (klientů) kteří si platí péči sami, a těch, kteří přijedou na lékařské doporučení?
Dnes hovoříme o zhruba 50 % výkonů, které poskytujeme pacientům, kteří mají léčebný pobyt hrazen zdravotními pojišťovnami, a zhruba 50 % výkonů, které jsou poskytovány samoplátcům, mezi kterými jsou jistě i osoby, které přijedou na doporučení lékaře.

Léčila se u Vás nějaká známá osobnost?
Ano! I naše lázně každoročně přilákají několik známých tváří ze světa umění, politiky a veřejného života vůbec. Z pochopitelných důvodů ale jejich tváře a jména nejsou předmětem naší reklamy, a tudíž bez jejich svolení je nemůžeme uvádět.

Nabízí vaše lázně i nějaký program proti celulitidě, moderní metle současných žen?
V současné době nenabízíme program zaměřený proti celulitidě. Ne každá klientka může s ohledem na svůj zdravotní stav absolvovat všechny procedury. Proto doporučujeme sestavení individuálního programu, na jehož začátku je především konzultace s lékařem, který doporučí lázeňské procedury. V nabídce máme volně prodejné procedury, které podporují snížení celulitidy. Jedná se především o ozónovou masáž či manuální lymfodrenáž.

Čím se u vás může zabavit klient mimo procedury? Většinou si lázeňští hosté stěžují na nedostatek kulturního vyžití, nebo sportovních aktivit.
Přímo v lázních pořádáme taneční večery, nyní v sezoně jsou každou středu a pátek, během týdne pořádáme také různé přednášky. Využít můžete i služby wellnessu, kosmetiku, manikuru, pedikuru, kadeřnictví. A vedle procházek v přírodně řešeném parku a kolem rybníku si můžete prohlédnout torzo nedostavěného kostela, a v okolí jistě neujde vaší pozornosti Panenský Týnec, vodní hrad Budyně n. Ohří, slavný Říp, Házmburk, historické město Roudnice nad Labem a další krásné lokality.

Hradí mi lázně pojišťovna?
Pokud Vám lékař lázně předepíše a Vaše zdravotní pojišťovna odsouhlasí, rádi vás přivítáme na léčebný lázeňský pobyt na 21 nebo až 28 dní

. Lázní Mšené

Kolik peněz zaplatím za týden/14 dní pobytu v lázních?
Záleží na programu a na zdravotních obtížích - resp. na procedurách. Určitě si ale vyberete z nabídky programů, kdy například program „Lázně pro seniory“ od pondělí do pátku stojí vč. polopenze a ubytování i s procedurami již od 2.990 Kč.

Dá se jet do lázní na dovolenou, aniž bych toužil po nějakých procedurách - prostě jako do hotelu?
Určitě to lze. Můžete si vybrat jistě i jen ubytování, ale sazby za takto vybrané služby jsou pochopitelně mírně vyšší, než když si vyberete lázeňský pobyt.

Jak velké jsou lázeňské pokoje?
Pokoje jsou různých kategorií, s různým vybavením a také i různých velikostí. Od malých, které mají cca 12 m2, až po rozlehlý apartmán v objektu Villa Kyselka, který byl v loňském roce rekonstruován.

Co je to Balneo provoz?
Balneo provoz je oddělení lázní, kde se provádí koupele, slatinné zábaly, masáže a další léčebné, ale i relaxační procedury.

Kdybych chtěla dát někomu poukaz jako dárek, co byste doporučili za procedury cca na 3 dny?
Záleží na věku a zdravotním stavu obdarovaného. A také na tom, zda je to muž či žena. A také na oblíbených procedurách. Ale jistě si vyberete z velké nabídky základních i rozšířených programů na internetových stránkách www.msene.cz.

Který lékař mi může doporučit pobyt u vás v lázních, pokud trpím dlouhodobě bolestmi zad?
Při dlouhodobých bolestech zad doporučí lázně odborný lékař - neurolog, ortoped, revmatolog. V první řadě však začněte jednat se svým ošetřujícím lékařem.

Máte nějaké tzv. „managerské pobyty“, spojené s vyšetřením celkového zdravotního stavu a následnými procedurami, jako mají např. v lázních Teplice?
Pobyty pro manažery, které jsou zaměřeny na osoby, které potřebují „vypnout, uvolnit se a načerpat novou energii“, nabízíme s úspěchem již od roku 2006.

Lázně Mšené leží v malebném údolí Mšenského potoka, pouhých 45 km od Prahy. Již od roku 1796 jsou místní rodinné lázně navštěvovány náročnými klienty, vyhledávajícími vedle léčby pohybového aparátu především pohodu, odpočinek a klid. V sedmi rekonstruovaných lázeňských pavilonech naleznete kompletní služby pro vaše zdraví. V Lázních Mšené si odpočinou a zdraví utuží nejen klienti zdravotních pojišťoven, ale na své si přijdou i nároční klienti, kteří naleznou nově opravený Balneo provoz, wellness i další doplňkové služby moderní doby.

Reklama