Lázně a pobyt v nich má mnoho z nás spojeno spíše s pitím léčivých pramenů, léčebnými procedurami, procházkami po kolonádách a vážnou hudbou. A ano, i tak se dá pobyt zde užít, nicméně chápeme, že pokud jste mladá rodina s dětmi, potřebujete něco trochu jiného. O tom, že lázně v současnosti patří celým rodinám, vás rádi přesvědčí v maďarském lázeňském městečku Hévíz, které má i v tomto ohledu rozhodně co nabídnout.

Začněme ale od začátku. Hévíz je unikátní především díky léčivému termálnímu jezeru o ploše 47 500 m2, které je největším biologicky aktivním přírodním termálním jezerem světa a koupání v něm je díky jeho teplotě velmi příjemným zpestřením a atrakcí pobytu kdykoliv. Pokud máte v plánu v Hévízu hlavně odpočinek a lázeňské procedury, pak vězte, že vedle koupelí v termálním jezeru jsou lázeňské kúry v Hévízu tvořeny i koupelemi v termálních bazénech přímo v lázeňských a wellness hotelech a jsou doplněny dalšími léčebnými terapiemi jako např. masážemi, zábaly, stejně jako pitnou kúrou apod. Na své si v Hévízu přijdou i milovníci wellness a zdravého životního stylu.

Heviz

A jak je to tedy s nabídkou aktivit pro rodiny s dětmi? V letních měsících je přímo u jezera otevřen bazén pro děti do 12 let. Nejenže se mohou do sytosti vyřádit ve vodě, ale jakmile začnou mít dlouhou chvíli, mohou se u bazénu zapojit do zábavných animátorských programů a zkusit si tak například vodní gymnastiku, své plavecké dovednosti nebo hry s rozličným vodním náčiním. Většina hotelů v Hévízu pak celoročně provozuje bazény různých velikostí a atrakcí. Zvolili jste pro pobyt hotel bez bazénu, apartmán či ubytování v soukromí? Žádný problém, hotely vám za malý poplatek umožní do svých bazénů vstup kdykoliv během dne. Když budou mít děti vody dost, najde se mnoho možností k vyžití i mimo areál jezera. Hévíz má řadu dětských hřišť, které určitě zaujmou řadou atrakcí a herních prvků. Zábavu si zde tak najdou děti skutečně všech věkových kategorií. A pokud si rádi hrajete i v dospělém věku, můžete zkusit venkovní cvičící park.

Heviz

O své dojmy a zážitky z Hévízu se nedávno podělila i populární česká bloggerka a dvojnásobná maminka Alice z blogu Mámou Stylově. Alice ve svém videu mimo jiné hovoří i o jednom z hotelů ležícím nedaleko Hévízu, který označila za nejkrásnější hotel a zázemí pro děti, co kdy viděla. Nevěříte? Podívejte se sami: Koupu se v Největším Termálním Jezeře na Světě HÉVÍZ! / VLOG

Pokud rádi prokládáte svou dovolenou zajímavými výlety, ani v tomto ohledu nebudete v této destinaci zklamaní. Prohlídky, výlety a procházky kolem města i do okolí po cestách značenými dobře viditelnými turistickými značkami a rozcestníky nevyžadují předchozí přípravu, takže není problém je absolvovat i s malými dětmi. Kdo si s sebou vezme kola, může směle vyrazit např. směrem k Balatonu, který je vzdálený pouhých 6 km nebo navštívit místní vinařskou čtvrť Egregy. Mezi další okolní turistické zajímavosti patří ještě zříceniny hradů v Sümegu, Tátice a Szigligetu, krásný je i zámek Festetics ve městě Keszthely. A pokud jste svá kola nechali doma, nevadí. Můžete si je na mnoha místech za drobný poplatek zapůjčit nebo se na výlet vydat pěšky, či vyrazit autem.

Heviz

Co říkáte, nestálo by to za to, se do Hévízu zajet podívat? Při včasné rezervaci můžete na svůj pobyt získat zajímavé slevy. Aktuální nabídky ubytování naleznete např. na: www.heviz.hu/cz/heviz-offers.

Více informací na www.heviz.hu/cz/hevizske_jezero nebo Tourinform Hévíz, +36 83 540 131, heviz@tourinform.hu.

Reklama