První lázeňská sezóna byla v Mariánkách zahájena před 201 lety a tato tradice vydržela dodnes. Hlavní roli sehraje o víkendu mariánskolázeňská kolonáda a její blízké okolí. Návštěvníci se skutečně mají na co těšit. Dnes je mimo jiné na programu Slavnostní koncert Západočeského symfonického orchestru, který se uskuteční od 19:30 ve Společenském domě Casino.

V sobotu 11. května se bude od 10:00 sloužit Mše svatá v kostele Nanebevzetí Panny Marie. Po ní bude na kolonádě následovat požehnání lázeňským pramenům. Do Mariánských Lázní zavítá během zahajovacího víkendu také zpěvačka Hana Holišová, zpěvák Václav Noid Bárta, Václav Neckář s kapelou Bacily nebo kapela Queenie - World Queen Trribute Band. Nebude chybět ani průvod v historických kostýmech, tradiční jarmark a ohňostroj.

Tip redaktorky:

Ať už se chystáte na zahájení nebo máte Mariánské Lázně v plánu navštívit v budoucnu, mohu doporučit ubytování v secesní budově Orea Spa Hotelu Palace Zvon, který jsem navštívila v dubnu. Součástí komplexu je wellness a spa centrum. K dispozici jsou římské lázně se saunou a parními lázněmi, bazén s protiproudem a infrasauna. Lze si také vybrat z široké nabídky masáží a dalších procedur. Také nezapomeňte ochutnat lázeňské oplatky Kolonáda!

Zahajování lázeňských sezón v dalších městech

  • 9. května až 12. května – zahájení sezóny Priessnitzových léčebných lázních v Jeseníku
  • 10. května až 12. května – zahájení sezóny v Luhačovicích
  • 17. a 18. května – zahájení sezóny v Poděbradech
  • 18. května – zahájení sezóny v Léčebných lázních Bohdaneč
  • 18. května – zahájení sezóny ve Františkových Lázních
  • 25. května – zahájení třeboňské lázeňské sezóny

Foto: Shutterstock, Orea Spa Hotelu Palace Zvon

Reklama