file.jpg

Výjimečný lázeňský resort Falkensteiner je největším hotelem v Mariánských Lázních. Historická budova v secesním stylu pochází z 19. století a své původní kouzlo si drží dodnes. V minulosti sloužila jako luxusní hotel a později zde sídlil Výzkumný ústav balneologický. V roce 2004 pak byla k původní budově přistavěná tři křídla a od té doby slouží opět k hotelovým účelům.

Nabízí vynikající wellness program a prvotřídní lázeňskou péči v Medical Center, kde je využívána mariánskolázeňská minerální voda a přírodní léčivé zdroje. Na výběr je z více jak 160 různých procedur pro zlepšení zdraví, vitality i pro krásu.

Hotel má dokonce vlastní minerální pramen Alexandra, který tvoří jádro rozsáhlé nabídky léčebných pramenů. Říká se mu také „fontána mládí“ a hosté jej mohou využít pro pitnou kúru i v podobě minerálních koupelí. Pramen je bohatý na železo a volný CO2. V lobby je hostům pak k dispozici pitná fontána, kde si jej mohou natočit kdykoliv během dne.

Falkensteiner Spa Resort Mariánské Lázně je jediným hotelem s venkovním bazénem ve městě a má také největší saunové centrum. Nechybí biosauna, infračervená sauna, finská sauna a parní lázeň. Kromě toho nabízí také tři vnitřní bazény, z toho jeden solný. Užít si tu tedy můžete pohodové dny v létě i v zimě.

FotoJerrtet.jpg

V hotelu nechybí ani vybavená posilovna. A za příplatek si pak lze zapůjčit elektrokola a vydat se poznávat krásy mariánskolázeňského okolí nebo si zahrát golf na jednom ze 6 místních hřišť.

Hotel je velice krásný zvenku, ale i zevnitř. Díky modernímu interiéru a profesionálnímu personálu, který splní téměř každé vaše přání, se budete cítit pohodlně a spokojeně. Není problém si na recepci například zapůjčit žehličku na pomačkané šaty z kufru, objednat si na pokoj speciální polštář pro lepší a pohodlnější spánek z hotelového „pillow menu“ nebo se domluvit na odvozu na nádraží.

FotoJetrtz.jpg

V lobby baru můžete bezplatně využívat secesní knihovnu se starožitnými knihami. K dispozici jsou i 2 velké terasy, kde můžete posedět nebo se natáhnout na pohodlná lehátka. Třeba právě s knížkou nebo lahodným drinkem z místního baru. A pro fajnšmejkry je k dispozici i výběr doutníků nebo kvalitní whisky.

Pokoje jsou nově zrenovované a zařízené v elegantním moderním stylu. Pro svůj pobyt si můžete rezervovat – Dvoulůžkový pokoj, Superior, Superior s balkonem, Deluxe, Deluxe s terasou či pro náročné hosty pokoj Suite se samostatnou ložnicí a obývacím pokojem a balkonem. Pokoje si liší především svojí rozlohou nebo koupelnou s vanou či sprchovým koutem.

FottroJet.jpg

Pro hosty je v hotelu připravena také moderní wellness kuchyně nabízející plnou penzi včetně speciálního dětského menu. Snídaně i obědy jsou podávány formou bufetu, zatímco během večeře vás obslouží milý personál. Výběr jídla je opravdu pestrý a vše velice chutné.

Každý den hotel pro hosty vydává vlastní „noviny“ s informacemi o dění nejen v hotelu, ale i v celém městě. Najdeme v nich například tipy na výstavy, na výlety po okolí ale i předpověď počasí. Hotel zase dává vědět o speciálních akcích v lobby nebo na terase, informuje o procedůrách nebo se zde třeba dozvíte, v jakých hodinách bude sauna vyhrazena pouze pro dámy. Každý den je zde také představen Koktejl dne, který pro vás barmani v Library baru namíchají s 25% slevou.

V hotelové garáži je za příplatek a dle dostupnosti k dispozici soukromé parkoviště a šest míst s nabíječkou pro elektrovozy.

FotzuztoJet.jpg

 
Wellness & medical centrum

Pohodu a uvolnění nabízí největším wellness & medical centrum v Mariánských Lázních s pestrou nabídku procedur a beauty & wellness terapie. V čele týmu profesionálních terapeutů stojí hlavní lékař MUDr. Roman Vokatý. Odborníci jsou schopni hostům stanovit diagnózy, ale také sestavit individuální plány z více jak 60 možných léčebných procedur.

Hlavními indikacemi pro mariánskolázeňskou kůru jsou onemocnění pohybového aparátu, trávicího systému a dýchacích cest. Nabízí také nově navržené terapeutické postupy proti stresu či syndromu vyhoření. Dále výživový coaching, Metabolic Balance pro detoxikaci a redukci váhy nebo lesní koupání (Shirin Yoku).

FotoJetertt.jpg

„Snažíme se, abychom se od ostatních hotelů odlišili. Máme například proceduru jako je suchá plynová obálka, koupel v prameni Alexandra nebo rašelinové zábaly, což jsou procedury typické pro celou zdejší oblast. Co se týká masáží, v mariánských lázních se příliš nedělá myofasciální masáž. U nás ji ale najdete. Další speciální masáží je holistická. Oproti jiným hotelům se snažíme jít cestou kombinace západního a východního pojetí. Většina lázeňských domů funguje na podobném principu. Přijdete, bolí vás rameno, dostanete zábal nebo masáž na tu danou část. Ale už se nikdo nezajímá o to, že vás rameno bolí třeba kvůli tomu, že jste permanentně ve stresu. Mnoho problémů pohybového aparátu má původ v hlavě. Holistická masáž tedy aktivuje a uvolňuje energetická centra. Také máme speciální balíčky, kde nabízíme kombinaci tradičních procedur, jako je například minerální koupel, s východním pojetím jako Shirin Yoku (lesní koupání), bioenergetické cvičení nebo Ai Chi. Takové balíčky v Čechách nikdo nenabízí, a i ve světě jsou výjimečné,“ říká spa manager Daniel Fajkus.

FotutuoJet.jpg

Více informací o Falkensteiner Spa Resortu Mariánské Lázně najdete zde
 

 Foto: Falkensteiner Mariánské Lázně

Reklama