kr2.jpg

Posílení imunity, odpočinek a načerpání sil se tak stane nezapomenutelným zážitkem, zvlášť pokud se rozhodnete strávit ho třeba v Karlových Varech, které jsou nově zapsány na seznam UNESCO

Čeští hosté si čím dál tím více zvykají pečovat o svoje zdraví. Lázeňské pobyty vyhledávají jednotlivci i páry, děti často pořizují léčebné kúry jako dárek pro své rodiče. Současně se také čím dál více zaměřují na kvalitu, vyžadují profesionální služby,“ říká Milan Krajovan, ředitel karlovarského hotelu ASTORIA Hotel & Medical Spa. Ten se v posledních dvou letech dočkal zásadní proměny. Celkovou rekonstrukcí prošel interiér budovy Art Deco WOLKER, který nyní vkusně kombinuje prvky secese s moderními detaily a vytváří tak designově vyladěný prostor s autorským návrhem koberce inspirovaným původní dlažbou nebo stolkem s kuřecími nožičkami.

Novotou září i kompletně přebudované wellness centrum, kde vzniklo zcela nové spa s bazénem s masážními tryskami, saunovým světem, Kneippovým chodníkem a odpočívárnou. Wellness centru dominuje čistý styl použitím prvků ze dřeva, kovu a světlých obkladů. Specialitou jsou i zážitkové sprchy se světelnými efekty.

609a70f5afaa3blobid1.jpg

Tradiční službou jsou profesionální lázeňské procedury pod dohledem zkušených lékařů a terapeutů. Vybírat můžete z řady zábalů, koupelí ve vřídelní vodě, oxygenoterapie, zubní irigace a dalších služeb. „Kromě léčebných procedur si lidé čím dál více dopřávají masáže, ať už klasické, reflexní nebo hydrojet masáže pomocí vodních trysek. Proto chceme naši nabídku zpestřit i o oblíbené thajské masáže, které budou dostupné i ve večerních hodinách a o víkendu,“ vypočítává Milan Krajovan. Potěšení pro pleť zajistí kosmetický salon Carl´s se širokou nabídkou ošetření s využitím české originální kosmetiky s karlovarskou vřídelní vodou. Carl´s cosmetics nabízí několik ucelených řad beauty procedur pro různé tipy pleti a v nabídce je i ošetření pro pány.

kr3.jpg

Novinek se dočkalo i stravování. Nový šéfkuchař Ondřej Janoušek, který má praxi i z Grandhotelu Pupp, plánuje: „Jezdí k nám spousta hostů na léčení s cukrovkou a dalšími zdravotními obtížemi. Současně je tu ale i řada lidí na wellness pobytech a dále vegetariáni nebo lidé s bezlepkovou dietou. Snažíme se postupně skloubit všechny požadavky tak, aby bylo jídlo dobré a moderní, a přitom lehké a zdravé. Hranolky tedy u nás nenajdete, ale můžete si pochutnat třeba na tradiční české kuchyni připravené moderní formou, na domácích moučnících a dezertech a dalších specialitách připravených zejména z lokálních surovin. Jedním z nových receptů je například lehký špenátový dort s jemným krémem“.

as2.jpgas4.jpg
Lázeňští hosté si užívají i samotné město Karlovy Vary s celou řadou zajímavostí a památek, například prohlídku sklárny Moser nebo výrobny likérů Becherovka. V nedalekém okolí je možné navštívit třeba také oblíbený Vánoční dům, hrad Loket, zámek Bečov s relikviářem svatého Maura nebo klášter Teplá. Milovníci přírody mohou navštívit rašeliniště SOOS, Krušné hory - Boží Dar nebo Slavkovský les. Přímo z hotelu lze vyrazit na celou řadu procházek po stezkách v okolních lesích. Na návštěvu rozhodně stojí rozhledna Diana, na kterou vede lanovka, Motýlí dům, minizoo nebo dvě kouzelné obory Svatého Linharta s daňky a divokými prasaty. Procházka kolem Karlových Varů návštěvníky odmění také malebnými výhledy na město a okolí.

kr.jpg

„Mám velkou radost, že se nám podařilo překonat náročné období a hosté se k nám postupně vrací, ať už na léčení nebo za odpočinkem a rekreací. Na tom má obrovskou zásluhu i náš personál – jsou to pracovití profesionálové, ale současně skvělí kolegové. Za to jim patří velký dík, protože bez nich by to nešlo,“ uzavírá Milan Krajovan.

Více inspirace najdete na stránkách Astoria ZDE

astoria.jpg

Reklama