Jste milovnice historie, čtete si o krásné císařovně Sissi, jste trochu cestovatelka a vyžíváte se v podzimních procházkách? Máme pro vás ideální místo, kde si budete připadat jako v ráji.

Laxenburg

Vaše cesta musí vést na sever Rakouska, asi 20 kilometrů jižně od hlavního města Vídně a zde objevíte onen klenot – Laxenburg. Tento nádherný a rozsáhlý zámecký areál s parkem je spjatý s mnoha historickými jmény, ale svůj vrchol zažil za vlády Marie Terezie. Oblíbenost tohoto místa způsobilo i to, že Laxenburg není příliš vzdálený od zámku Schönbrunn, a proto se stal jarní a letní rezidencí císařské rodiny. Zajímavostí je, že téměř veškerý itinerář zámku, tedy i nábytek a obrazy, nebyly součástí stálého vybavení a stěhoval se koňmo právě ze Schönbrunnu a poté po sezoně putoval zase se šlechtou zpět, jak nám prozradila naše milá průvodkyně paní Schöfböck. Další zajímavostí pro mne bylo, že Laxenburg zažil několik „prvních“ nocí. Svoje manželské spočinutí zde prožila právě krásná a marnivá Sissi s Františkem Josefem a později třeba i neatraktivní Stefanie Belgická s Rudolfem, jediným synem císařovny Alžběty. Dost ale o historii, kterou můžete nasát třeba při prohlídce hradu Franzensburg, k němuž vás doveze přívoz.

altánek Laxenburg

altanek

O Laxenburgu najdete zmínku i zde:

Pojďme raději na slíbenou procházku anglickým parkem, který se rozprostírá na 280 hektarech. Těšte se na jezera, umělou jeskyni i ostrůvky. Pro malé návštěvníky je zde dokonalé hřiště, kde klidně můžete strávit půl dne. Připravte se na oslavné sloupy a altánky a také přísnou symetrii, která vám budu brát dech.

památník

A pokud máte rádi trochu romantiky, nastupte do loďky a kochejte se z hladiny. Společnost vám budou dělat kachny i labutě.

voda Laxenburg

Pokud trpíte mořskou nemocí, zůstaňte na molu a objednejte si kávu a jablečný štrúdl se šlehačkou, zasloužíte si ji, v nádherném laxenburském parku můžete prošoupat podrážky a stejně neprojdete všechny cestičky. Kalorie tedy hoďte za hlavu. Užijte si raději podzim v jednom nejskvostnějším parku 18. a 19. století.    

lesní cesta Laxenburg

Příjezd

Zámecký areál Laxenburg leží asi 25 km od centra Vídně, jízda trvá asi 30 minut.
Dostanete se k nám po dálnici A2 (E59), sjezd Wiener Neudorf, odtamtud vás až na místo dovedou hojně rozmístěné značky.
Adresa pro vaši navigaci: 2361 Laxenburg, Schlossplatz 1

Parkování před zámeckým areálem je zdarma.

Vstupné

Zámecký areál

  • Děti (6 – 14 let) 1 EUR
  • Dospělí 2,30 EUR
  • Přívoz 0,60 EUR

Prohlídka hradu Franzensburg

  • Dospělí 10 EUR
  • Děti od tří let 6 EUR
  • Rodinná (2 rodiče a max. 3 děti) 25 EUR

Více o vstupném a další informace najdete na www.schloss-laxenburg.at.Laxenburg

Pokud budete hledat ubytování doporučujeme Winzerhotel v nedalekém Gumpoldskirchenu. Rozhodně si to zde užijete.

Winzer

Uložit

Uložit

Uložit

Reklama