láva

Domnívám se, že každý člověk má v životě něco, co ho naplňuje úžasem. Něco, co ho téměř magicky přitahuje, fascinuje… Potkala jsem několik lidí, kteří nade vše obdivovali sopky. :-) Musím ale říci, že já se mezi ně nepočítám. Sopky mě spíše děsí, i když jejich temnou a ohnivou krásu nezpochybňuji.

stoneVzpomínám si, že jsem od některých lidí, kteří tyto přírodní velikány navštívili, dostala jako dárek kousek lávy, který jsem ovšem věnovala své zahradě. Mým velkým překvapením bylo, když jsem nedávno četla v knize průvodce stovkou krystalů a jejich léčivou silou o neobyčejných vlastnostech lávové vyvřeliny. Tedy sopečného kamene. Z hlediska magického významu je láva popsána jako velice příznivá, jelikož obsahuje směs čtyř starodávných magických prvků. Doma nebo v autě podle zkušených mystiků oslabuje potížisty, má moc ochránit před požárem, nehodami a vloupáním! 

Na emoční rovině zvyšuje láva vitalitu u lidí, kteří podlehli netečnosti, je také skvělým pomocníkem pro ty, kdo jsou dlouhodobě nezaměstnaní, či pro ty jedince, kteří nejsou schopni vyvinout snahu, neboť jsou někým zastrašováni. 

Podle Cassandry Easonové je láva zasvěcena Pele, havajské bohyni sopek, ohně a magie. Z pohledu jejího učení o kamenech se hladká kulatá láva, jež je považována za ženský element, kombinována se špičatou - ostrou kámena důlky posetou mužskou lávou používá při sexuálních rituálech či obřadech plodnosti. Tato kombinace vytvářející vyváženost se také doporučuje párům, které touží po miminku. :-)

Známá čarodějka Cassandra ve své knize radí: zabalte kousek ženské lávy do nějaké zeleně, omotejte provázkem, na který uvážete tři uzlíky, a položte na zem směrem k západu. Zároveň vyslovte přání, abyste byli zbaveni smůly. Lávu je dobré nosit, abyste zazářili v jakékoliv situaci a přivábili vášnivou lásku (ohnivou). 

Doporučuje se též pro uzemnění a zklidnění nerudných a podrážděných lidí. Výborně funguje také na jedince, kteří si libují v dramatických situacích. Tento ojedinělý sopečný kámen ve své špičaté formě je schopen zbavovat bolesti a vyléčit nemoc, přejíždíte-li krystalem dolů po těle.

Zdroj fotografií: www.shutterstock.com

Čtěte také:

Reklama