Život a herecká kariéra Lauren Graham

Začátky kariéry Lauren Graham nebyly vůbec růžové. Před svou osudovou rolí ztvárnila pouze několik hostujících a také si zahrála ve čtyřech neúspěšných seriálech. Zlom přišel teprve s rokem 2000, kdy se začal psát osud Lorelai Gilmorové. Vtipná třicátnice, která sama vychovává dospívající dceru, jí přirostla k srdci a zajistila několik ocenění, včetně Zlatého glóbu.

Mimo herectví se Lauren věnuje také psaní. Napsala celkem tři knihy a všechny se dostaly na seznam bestsellerů New York Times.

Od roku 2010 byla Lauren ve vztahu s hercem Peterem Krausem, ale v roce 2021, po jedenácti letech vztahu, oznámil pár rozchod.

Lauren-Graham-3.jpg
Zdroj foto: Shutterstock

 Zajímavosti ze seriálu Gilmorova děvčata

Naše oslavenkyně byla pro tvůrce seriálu od začátku jasnou volnou. Se svou seriálovou dcerou, kterou ztvárnila Alexis Bledel, se ale setkala až večer před natáčením. Také Alexis byla od začátku pro tvůrce jasnou volbou, a to i přes to, že se o získání této role zrovna moc nesnažila, a dokonce se kvůli chřipce nezúčastnila ani konkurzu.

O roli Rory se původně ucházela Liza Weil. Roli sice nedostala, ale producentům se líbila natolik, že pro ni vymysleli novou roli premiantky Paris Gellar.

Fiktivní městečko Stars Hollow je složené z kulis a fiktivních domů v Hollywoodu a jednotlivé domy mění v průběhu sérií svá umístění. Domy Sookie a Lorelai jsou dokonce ve skutečnosti jedním domem. A pokud se vám někdy zdálo, že jste podobné město viděli ještě jinde, nebylo to déjà vu. Prostory tohoto fiktivního místa byly použity při natáčení dalších seriálů jako Prolhané krásky nebo Přátelé, kde je jedna ulice využita pro scény domu Gellerových.

V seriálu je také možné zaslechnout několik odkazů na hlavní město České republiky. V první řadě mluví Rory o tom, že chce navštívit různá místa, mezi kterými zmíní také Prahu. V jiném díle zazní z úst Rory jméno Václava Havla a v dalším zase dědeček Richard vypráví historku odehrávající se v Praze.

Zpěvačka oblíbené seriálové znělky „Where You Lead“ si v seriálu zahrála majitelku hudebního obchodu Sophie Bloom.


Zdroj info: wikipedia.com, tv.nova.cz, csfd.cz