Látkové balerínky na takové to domácí povalování by se docela dobře hodily i vám. Zkuste si je vytvořit podle podrobného popisu blogerky Ivetule.

papuče celé

 

Použila jsem šablonu nakreslenou na A4, pokud by jste si ji chtěli vytisknout. (Klikněte na fotku pro detailnější zobrazení šablony.)

http://4.bp.blogspot.com/-XL-DjiaHTCA/T0Ta3y86bsI/AAAAAAAAEBw/Gkxcd0fIkxI/s320/DSCN0844.JPG http://2.bp.blogspot.com/--PWB5RSrz74/T0Ta62P4eDI/AAAAAAAAEB4/q2DDgKaG0E4/s320/DSCN0845.JPG

 

baler

Na horní část si vystříhněte tři kusy. Vnitřní, venkovní látku a pevnější vlizelín. Poskládejte, jak je vidět na obrázku. Dospodu vlizelín a na něj látky lícem k sobě.

baler

Na podrážku si vystřihněte taky 3 díly. Já použila silnější výztuhu, třeba Ronar jako spodní díl, uprostřed teplejší látku ze staré mikiny a navrch teplejší flanel.

balerínky

Všechny tři díly horní části sešijte ve vnitřní části. V obloučku látku nastříhejte, aby se po otočení neřasila.

balerínky

Látku otočte lícem vzhůru a u okrajů hezky sežehlete.

balerínky

Prošijte u okraje.

balerínky

Celé olemujte a konce sešijte.

balerínky

Můžete sešít tak, že zastrčíte látky do sebe, ale pokud budete postupovat jako já, oba konce pak rozžehlete.

balerínky

Horní a spodní díl si sešpendlete lícem k sobě a sešijte po obvodu.

balerínky

Otočte do lícu a hle, botka je na světě.

balerínky

Do zadní části si přišijte širší gumu, aby botička dobře držela na noze. Já si ustřihla 5 cm dlouhou. Našila jsem ji 5 cm od středu na obě strany, natáhla a prošila v horní i dolní části.

balerínky

Díky gumě v zadní části botička hezky sedí na noze.

IvetuleTvoření od IVETULE

Iveta je maminka malé Kristýnky a náctiletého Péti. Věnuje se převážně šití z látky či plsti, práci s papírem, v minulosti keramice a nyní hlavně překližce. Její nápady si můžete prohlédnout na stejnojmenném blogu.

Čtěte také:

Reklama