latka.jpg

Ujasněte si styl
Rozhlédněte se kolem sebe a zkuste si ujasnit, jaký styl místnosti vlastně chcete mít. Závěsy jsou výrazným prvkem, který dokáže hrát prim v každé místnosti. Existuje nesčetně stylů a designů, které se často v pokoji bijí. Pokud chcete mít pokoj elegantní, zvolte postranní uchycení závěsu stužkami. Tento styl elegantně závěsy nařasí. Tento typ závěsů je navlečen přímo na garnýž. Pokud chcete mít ale naopak moderní místnost, zvolte raději závěsy s velkými ocelovými oky.

Jak si vybrat vhodnou látku
Jako první si vyberte, z jakého materiálu chcete své nové závěsy mít. Nejčastější jsou bavlna, hedvábí nebo samet. Nicméně každá ale vypadá v okně úplně jinak. Také musíte myslet na to, jak je vámi vybraný materiál těžký. Čím větší má látka hmotnost, tím hůř se řasí a nesplývají. Závěsy pak vypadají zplihle. Na e-shopu www.bubulakovo.cz si jistě vyberete ten správný materiál na váš nový závěs.

Dvakrát měř, jednou řež
Tak tohle pořekadlo platí u šití závěsů minimálně dvojnásob. Je nutné, aby měl závěs ty správné rozměry, jelikož dokáže opticky ovlivnit i rozměr místnosti. Rozhodně počítejte s tím, že na každou stranu přidáte alespoň 7 centimetrů na záložky a obrubu. Dekorační látky na závěsy jsou také důležitou součástí. Vzor na závěsu totiž jasně udá směr, kterým se bude celý pokoj ubírat. Ať už se jedná o dětské potisky do pokojíčků nebo třeba závěsy do kuchyně či do ložnice, každá místnost si zaslouží svůj specifický závěs.

Už máte látku vybranou i vy?

Reklama