Ahoj Richarde.

Já se moc nedovoluji. Ale rodiče jezdí každý rok na dovolenou užívat si moře, do Chorvatska nebo do Řecka. Jezdí s cestovkou a zájezd mají vybraný a zaplacený už někdy v lednu. Stojí je cca 9-10 tisíc za osobu. Na dvanáct dní, s polopenzí. Plus další výdaje jako jsou nové plavky :-), nějaké vybavení, kapesné, atd.

Letos to mají trochu jinak. Vypadalo to, že otec někdy během léta bude muset na delší pracovní cestu do ciziny, takže nevěděli, kdy budou moct na dovolenou. Proto se rozhodli tentokrát to nechat na last minute. Věřili jsme, že něco na netu vybereme a ještě ušetříme.

Ukázalo se to jako správné rozhodnutí, i když z jiných důvodů, o kterých na začátku roku nikdo nemohl mít ani tušení. Otec je dva týdny po operaci a v nejbližší době nebudou moct jet nikam (obvykle jezdívají na dovolenou koncem června nebo začátkem září).

Pokud jde o last minute zájezdy, zrovna včera o nich byla řeč ve večerních zprávách. Že by četli Žena-in? :-) Říkali, že letos nejsou last minute tak výhodné jako v minulých letech a že jich ani moc není. Nesledovala jsem TV příliš pozorně :-), ale padlo tam něco v tom smyslu, že za to může loňská dlouhá zima. :-) Vrhla jsem se na net a jala se tuto informaci ověřovat.

První last minute bylo docela drahé, v rozmezí 10-16 tisíc. Na druhý pokus jsem narazila na stránku s nabídkami last minute zájezdů do Tuniska a Řecka. Letecky! A hned první nabídka jen za 3.990 Kč! Ostatní nabídky se pohybovaly v rozmezí 4.500-6.000 Kč. Zaradovala jsem se a pomyslela si cosi nelichotivého o televizních kachnách a šroubech do hlavy. Ovšem jen do té doby, než jsem si všimla podrobností: šlo o 7 denní zájezd, bez stravy, a v ceně nejsou zahrnuty letištní a další poplatky. Takže celková cena bude nakonec asi dost jiná. A redaktorům TV zpravodajství zřejmě dlužím omluvu.

zmrzlina


Milá Zmrzlino,

v každém případě děkuji za poučení o tom, jak to letos je, o tom jsem nic nevěděl a myslím, že to ocení i čtenářky, které neviděly reportáž. Doufám, že bude váš tatínek v pořádku a bude moct odjet.

Kupujete last minuty? Napište nám o tom na adresu redakce@zena-in.cz!

Reklama