Síla stylu
Barbara Nesvadbová

„Styl je vaše DNA. Nezaměnitelný.
Nezpochybnitelný. Zcela vlastní.
Nenechte si ho vzít. Ani vymluvit.“

Jak nepodlehnout trendům? Jak lichotit vlastní postavě? Jak najít šaty, za kterými se každý muž otočí? Móda je komunikační prostředek. Oblečení o nás říká víc, než si myslíme. A než jsme ochotné si přiznat. Jistě neplatí, že šaty dělají člověka. Nicméně první dojem na vaše okolí skutečně utváří. A první dojem je skoro stejně důležitý, jako první láska.

Pokud se dá o některých lidech říct, že mají „svůj styl“, Barbara Nesvadbová mezi ně rozhodně patří. Asi málokdo si ji dnes představí jinak než v černém oblečení, s platinovými vlasy a případně červenou rtěnkou. Trendy, netrendy, Bára se prostě drží svého.

Ukázka z knihy:

Když podrobíte pečlivé rešerši styl, kterým se oblékají géniové, závěr je překvapivý. Zjistíte, že to bývá převelice puristické a jednoduché.
Giorgio Armani a jeho černá trička, navy roláky a úzké kalhoty. Mark Zuckerberg – nenápadné, povětšinou šedé mikiny s kapucí. A nejde zapomenout na Steva Jobse v legendárním černém tričku se stojáčkem.

Takřka všichni návrháři mají jednoduchou základní uniformu. Lagerfeld přidal ještě kočku. A kočičí uniformu. Kdo by neznal doplňky Choupette! Nicméně třeba každodenní oblek jeho vlastní ikony Coco byl až nudně identický dekádu za dekádou.

Samozřejmě že se zmíněným lidem dostává kreativity, zvídavosti i peněz. A jistě to nejsou novodobí kněží striktního odpírání či záchrany ekosystému. Proč tedy? Z lenosti? Že nechtějí zatěžovat mozek zbytečným výběrem? Nebo se prostě jen definitivně zabydleli ve svém vlastním stylu a nemají nejmenší zájem hranici pohodlné jistoty přestoupit?

Závěrem knihy na vás čeká několik minirozhovorů s osobnostmi ze světa módy. Patříte-li mezi vášnivé čtenářky módních časopisů a vůbec mezi nadšené milovnice módy, pak by ve vaší knihovničce neměla chybět publikace Síla stylu Barbary Nesvadbové. Vypilujte svůj styl k dokonalosti!


Příběhy na dobrou noc pro malé rebelky 2
Francesca Cavallo, Elena Favilli

„Druhá stovka portrétů významných žen, které neobyčejným způsobem vstoupily do historie.“

Na přání čtenářů vznikl soubor dalších sto pozoruhodných osobností a pestrých portrétů a příběhů. Kniha plná dobrodružství a inspirace pro všechny, kdo rádi trochu sní. V druhém pokračování si holčičky opět mohou najít své hrdinky a je přitom úplně jedno, jestli se touží stát malířkou, programátorkou, sportovkyní či političkou.

Většina medailonků nabízí inspirativní příběhy obdivuhodných a úspěšných žen, jmenujme např. zpěvačky Madonna nebo Beyonce, herečka Audrey Hepburn, špionka Mata Hari, spisovatelka J.K. Rowling nebo Agatha Christie.


„Tato úžasná kniha holčičkám ukazuje, že v životě můžou být, kým chtěji“
Melinda Gates

 

Kniha je atraktivní nejen díky svému obsahu, ale i ilustracím. Každá žena (či skupinka žen) má vyhrazenu jednu dvojstranu – vlevo je medailonek, vpravo celostránková ilustrace od výtvarnic z celého světa.

Více tipů na knihy naleznete na ALBATROSMEDIA.CZ

Reklama