Napíšu vám příběh svého seznámení se současným přítelem. Něco tak stupidního by mě nenapadlo ani v letech postpubertálních, natož ve zralém a „moudrém“ věku.

Úchyl, nebo ne?

ÚchylBylo to jednoduché, před dvěma lety jsem jela do práce metrem, stejně jako každý den. Když jsem stála na jezdicích schodech, vrazil do mě zezadu nějaký chlap. Já se ohlédla, co to je za vola, on se začal omlouvat… a pak šel vedle mě a snažil se zapříst rozhovor. V soukromí jsem člověk hodně odtažitý a ne příliš komunikativní a nikdy v životě (a co těch příležitostí v mládí bylo) jsem žádnému pouličnímu loudilovi svůj telefon nedala ani jsem nesvolila k žádnému setkání. A když mě o něj požádal tenhle chlap, najednou ze mě vypadlo, ani nevím jak.

Sama jsem ze sebe byla v šoku a hned jak jsem přišla do práce,  jsem svůj zážitek vyprávěla kolegyním. Ukončila jsem ho tvrzením, že to byl určitě nějaký úchyl, sice docela pohledný, ale kdo to kdy viděl, aby se oslovovala zralá žena v metru na schodech. Kolegyně se bavily a já vlastně taky.

Riziko

Do hodiny mi můj „úchyl“ volal a snažil se domluvit avizovanou kávu. Protože jsem v té době byla už pár měsíců po rozchodu s předešlým přítelem a stávající „nápadníci“ mi nijak neinteresovali, zkusila jsem za pobízení svých spolupracovnic zariskovat. V práci jsem kolegyním nechala jeho telefonní číslo, kdybych druhý den nepřišla do práce, aby měly co dát policii, a šla jsem na rande.

Prověrka

Musím říci, že bylo divné. Jsem podezřívavý typ, hodně jsem psala kriminální příběhy, stále se mi honilo hlavou, s kýmže na té lavičce v parku sedím. Kriminálník, podvodník, úchyl, psychopat… tvrdil, že je právník, to si ale může vymyslet každý… Domů jsem šla s hodně smíšenými pocity.

Kdyby nebyl tak vytrvalý a zároveň nekonfliktní typ, určitě by se po pár setkání se mnou sbalil a našel si jinou. Já jsem ho totiž nakonec donutila, aby mi ukázal diplom a občanku. Nevěřila jsem mu totiž ani jeho jméno. Uznávám, že jsem paranoidní, ale seznámení na ulici fakt není nic pro mě. Tentokrát však dopadlo dobře. Před dvěma týdny jsem od něj dostala zásnubní prstýnek. A víte kde? Na schodech v metru, kde jsme se seznámili.

Reklama