Je ráno. Slunce se prodírá skrz závěsy vaší ložnice a vám se vůbec nechce vstávat. Tak se jen líně choulíte do peřiny. Místo vedle vás je ještě teplé od přítomnosti milovaného těla, ale jste v posteli sama. Protáhnete se, načechráte polštář za svými zády a už se otevírají dveře. Stojí v nich ON, oči mu ještě září po zážitcích uplynulé noci ;-) a v rukou drží dva buclaté hrnečky. Vůně kávy se line pokojem a vy už se nemůžete dočkat, až se napijete své oblíbené ranní kávy…
Není to báječný scénář? Dobrá, možná je tak trochu z červené knihovny nebo aspoň z oblasti příjemného snění, ale proč si takové probuzení nedopřát aspoň na Svatého Valentýna? Káva přece chutná nejlépe ve dvou a takový začátek dne znamená, že se vám až do večera bude všechno dařit. Pokud váš milý neoplývá šikovností, nebo ho jen chcete překvapit něčím neobvyklým, nabízíme vám jako inspiraci několik lahodných kávových receptů pro všední den i pro svátek (třeba právě Sv. Valentýna).

Káva a la Pompadour
Potřebujete: 10 g čokolády, 6 lžic neslazeného kondenzovaného mléka, 1 lžičku cukru, 2 šálky právě uvařené kávy Tchibo Exclusive, špetku skořice, špetku muškátového oříšku
Čokoládu dáte do šálku a ve vodní lázni ji necháte roztavit. Poté ji zalijete kondenzovaným mlékem, osladíte a zalijete čerstvě připravenou filtrovanou kávou Tchibo Exclusive. Nakonec kávu okořeníte skořicí a nastrouhaným muškátovým oříškem.

Ovocný kávový koktejl
Potřebujete: 2 dcl kávy Tchibo Family, jahody nebo maliny, 2 dcl mléka, šlechačku, čokoládu
Do vysoké sklenice nejdříve nalijete mléko, na které pomalu přes lžičku přiléváte kávu, potom rozmixované ovoce. Tak získáte koktejl tří barev, který ještě ozdobíte šlehačkou a strouhanou čokoládou.

Tchibo "Letní vášeň"
Potřebujete: 10 cl vychlazené instantní kávy Tchibo Exclusive, 4 cl vychlazeného vaječného koňaku, 4 cl ananasového džusu Důkladně promícháte v šejkru a podáváte na ledu.

Tchibo "Kokosové tajemství"
Potřebujete: 10 cl vychlazené instantní kávy Tchibo Exclusive Mild, 2 cl kokosového sirupu, 5 cl ananasového džusu, 2 cl smetany Důkladně promícháte v šejkru a podáváte na ledu.

Více informací o současnosti i historii kávy najdete na internetových stránkách www.tchibo.cz.