Mám tady kamarádku ze zahraničí, přijela s rodinou. Chce vidět všechno nové z Prahy, protože tady nebyla spoustu let. Vydali jsme se spolu a s její rodinou o víkendu do ZOO. Vybásnila jsem jim, jak je teď naše pražská ZOO nádherná, jak dokonce patří mezi nejkrásnější na světě v žebříčku TOP 10.

láska v ZOO

Počasí nám přálo, prošli jsme ji skoro celou. Byla jsem hrdá, že naše ZOO je fakt moc pěkná. Celý výlet trval skoro 5 hodin, než jsme všechno pomalým krokem obešli, vyfotili, popili na lavičkách kafe a něco studeného... jak bylo vedro, bylo to dost úmorný.

Vedro se podepsalo i na zvířatech. Většinou všechna spala... Nebo se rozmnožovala!

láska v ZOO

Ti spící byli roztomilí, jen je nebylo moc vidět. A když jdete do ZOO, chcete vidět zvířata v akci, a ne spící klubíčka. Ale budiž jim odpouštěno, v tom vedru by se nechtěl předvádět nikdo. Nejhezčí byla spící mláďata v těsné blízkosti zavalitých maminek. Měsíc starý hrošík byl úplně kouzelný, stočil se u máminy oddechující hlavy.

Některá zvířata se ale pářila. Využila slunečného dne a hup na to! Nejprve to byly želvy sloní. Velmi pomalými pohyby předváděly kopulaci a všimli byste si toho jen díky tomu, že byly na sobě a jedna z želv hekala. Také se páření poznalo podle toho, že před oborou bylo velké srocení lidí. Můj devítiletý syn, kterému jsou v tomto věku milostné scény nepříjemné a zakrývá si oči, to jen komentoval slovy: „Mami, rozmnožují se, pojď k orlům!“

láska v ZOO

Ostatní ale strnule koukali na milostné divadlo, z davu se ozývaly oplzlé řeči a trapný smích.
„Mámo, pojď se taky kouknout, tady šukaj želvy,“ se v jednu chvíli rozlehlo do okruhu 200 metrů kolem želvího výběhu. Takže si pospíšili i další kolemjdoucí... Asi to snad ještě nikdo z nich doma nedělal, tak si museli prohlídnout a okomentovat želvy.

Určitě máte podobné zkušenosti, mně je vždycky stydno. Tak jsme raději vlezli ke gorilám, kde statný Richard podřimovat v koutku a o erotice se mu leda tak zdálo.

láska v ZOO

ZOO je ale v posledních letech opravdu moc pěkná, v sobotu bylo kolem druhé hodiny podle návštěvního displeje 5000 lidí. Jen mě mrzelo, že informativní tabule s popisem druhu, jak se vyvíjel, jaká zvířata kde žijí a podobně, byly jen v češtině. Stejně tak i nápis před indonéskou džunglí, aby dovnitř raději nevstupovali lidé se zdravotními problémy kvůli vysoké teplotě vzduchu a vysoké vlhkosti.

Reklama