Propagátor robotiky David Levy, který vystoupil na konferenci v Maastrichtu, je přesvědčen, že zhruba v roce 2050 bude možné navázat láskyplný vztah i s roboty. O této teorii hovoří i ve své nové knize Láska a sex s roboty.

Roboti v roli sexuálních pomůcek prý na trh nastoupí mnohem dříve. Mnohem dokonalejší nafukovací panny a panáky bude možno zakoupit zhruba za pět let. Za pár desetiletí podle prognóz Levyho vědci přijdou i s roboty s umělým vědomím a emocemi, kteří budou schopni komunikovat, bavit vás nebo dokonce vyznávat lásku.

Právě konverzace je ale pro tvůrce robotů nejtěžším oříškem. Člověk od ideálního partnera v životě očekává, že s ním bude hovořit na téma, které ho zajímá, bude mít podobný smysl pro humor a bude mu vhodným konverzačním spoluhráčem. Sám Levy je přesvědčen, že nejpozději v roce 2050 budou už takoví roboti na výrobních pásech. „Najdete konverzační partnery, kteří s vámi budou hovořit a vám to bude činit mnohem více potěšení než hovor s jiným člověkem. Jsem si tím jistý,“ dodává propagátor.

Vyměnila byste svého muže za robota? Myslíte, že takoví skutečně budou sestrojeni, nebo je to jen myšlenka z oblasti sci-fi?

Reklama