Láska prochází žaludkem. Kolikrát jsem přemýšlela, kdo a proč toto staré pořekadlo vymyslel? Určitě vzniklo hodně dávno a vymyslel ho muž, který už měl svoje jisté. Ale dost snění, pojďme k realitě.

Jíst se musí. Bez jídla bychom zemřeli

Jídlo dokáže navodit pocit rozkoše, ale i pocit odporu, záleží, jak ho přichystáme. Věřím, že ta láska v něm se opravdu projeví, ať už k jídlu samotnému, nebo i k člověku, pro kterého jídlo chystáme.

Určitě všichni pamatujeme například obrovský rozdíl rajské ve školní jídelně a rajské od maminky, a nebo od babičky, ta byla úplně nejlepší!

rajskaS největší láskou vaříme svým dětem, i když se zpočátku jedná o různé kašičky a „plpičky“, snažíme se, aby to měly ty naše kuřátka co nejchutnější.

S láskou vaříme i svému milému, alespoň zpočátku určitě. A čím jsme spolu déle, tím vaříme lépe. Jenže tím méně chvály slyšíme. Zatímco první den známosti nám pochválí i míchaná vajíčka, po dvaceti letech bere svíčkovou jako samozřejmost.

Ba ne, nejsou všichni takoví. Lidi spojuje láska, děti, rodina, ale i dobré jídlo. A musíme si přiznat, že v mnoha případech jsou i muži skvělí kuchaři. Vždyť ti nejslavnější  šéfkuchaři světa pochází právě z řad mužů.

chef

Pak vaříme také pro rodiče, pro tchyni – tady čím více se snažíme, tím hůře to dopadne, a tak trému stranou a vařme jako obvykle!  

Vaříme zdravě, nezdravě – i když, toť otázka, co je zdravé a co nezdravé? Prý kachna se zelím, ale odolejte! To raději budu jíst nezdravě.

kachna

 

Český národ je vyhlášený nejen krásnými ženami, ale i dobrými kuchařkami, a obzvláště pak pekařkami a cukrářkami. Nikde na světě se nepečou tak báječné buchty jako v Čechách.  

buchty

 

Ať jsme tlustý na tři prsty – říkávala s oblibou herečka Helena Růžičková. Tak tlustí bychom rozhodně být nechtěli, ale labužníky, jako český národ, jsme. Umíme si dopřát a jídlo náležitě vychutnat.

Vaření je krásné téma

Vaření je krásné téma, nekonečné a stále nové. Proto je i tématem dnešního vydání, kde se mu budeme věnovat víc. Tohle byl jen takový malý rozjezd…

Dobrou chuť s Ženou-in!

Čtěte také:

 

 

Reklama